ΟΦΗ

Ηττήθηκε στο Περιστέρι η Κ19 του ΟΦΗ

Ήττα με 2-1 γνώρισε η Κ19 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ατρομήτου.

Την ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε η Κ19 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ατρόμητου στο γήπεδο Ηφαίστου Περιστερίου, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K19.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 11ο λεπτό με τον Τσαντίλα.

Η ομάδα μας είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο 32’, με τον Σωμαράκη να σουτάρει από το ύψος του πέναλτι και την μπάλα να καταλήγει άουτ, ενώ την ίδια τύχη είχε το σουτ του Αποστολάκη στο 36’, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χαλκιαδάκη, με το 1-0 να είναι το σκορ με το οποίο οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια οι δυο ομάδες.

Ο ΟΦΗ κατάφερε να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης στο 53ο λεπτό με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αποστολάκη από πλάγια θέση. Τρία λεπτά αργότερα, ο Χαλκιαδάκης έβγαλε την κάθετη πάσα για τον Αποστολάκη, ο οποίος όμως είδε τον Δήμο να του λέει «όχι».

Στο 65’ ο Δαλαμήτρας νίκησε τον Σακαλίδη για το 2-1, έπειτα από σέντρα του Τρόκα.

Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, η ομάδα μας συνέχισε να προσπαθεί να φτάσει στην ισοφάριση. Στο 80’ το σουτ του Σωμαράκη από το ύψος του πέναλτι πέρασε άουτ, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο ίδιος σούταρε εκ νέου, με τον αντίπαλο γκολκίπερ να αποκρούει. Στο 90’ ο Φαϊτάκης έκανε το σουτ εντός περιοχής, με την μπάλα να περνά εκτός εστίας και το 2-1 να παραμένει μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σακαλίδης, Καρανδινός (46’ Γιακουμάκης), Κορνιλάκης, Σημαιάκης, Γωνιωτάκης, Χνάρης, Φαιτάκης (82’ Κλάδος), Χαλκιαδάκης (75’ Βιτώρος), Σωμαράκης, Λαμάι (82’ Τζεβαμπινάς), Αποστολάκης.