ΟΦΗ

Βαριά ήττα για την Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού

Ήττα με 5-1 γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού.

Η Κ17 του ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 5-1 από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού στο Αθλητικό κέντρο «Γ. Καλαφάτης», στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K17.

Η ομάδα μας ήταν αυτή που προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, με την κεφαλιά του Φανουράκη να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας των «πρασίνων», με το σκορ να διατηρείται μέχρι τη λήξη του α΄ ημιχρόνου.

Η ισοφάριση για τον Παναθηναϊκό ήρθε στο 65’ με τον Νώτα. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Ναλιτζής διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του, με τον ίδιο να νικά για μια ακόμη φορά τον Καλαφάτη στο 74’ για το 3-1, ενώ τα γκολ των Κατρή και Τόμπρα στο 85’ και στο 90+1’ αντίστοιχα, διαμόρφωσαν το τελικό 5-1.

Κ17 ΟΦΗ: Καλαφάτης, Βιδιαδάκης (77’ Καλαϊτζάκης), Σαντοριναίος (55’ Πατηράκης), Χότζα, Ρολάκης, Κουτσουπιάς (67’ Αδαμάκης), Τακάκης, Ζαχαριουδάκης, Φανουράκης (77’ Τσερεβελάκης), Μακράκης, Μπλίντο (55’ Γκιαουράκης).