ΠΟΛΟ

“Κλείδωσε” στην ισοπαλία το ματς με ΠΑΟΚ

Tο πρώτο θετικό αποτέλεσμα μετά τη διακοπή της Α1 για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων

Ενα εντυπωσιακό σε εξέλιξη και ενδιαφέρον παιχνίδι διεξήχθη την Παρασκευή το απόγευμα στο κολυμβητήριο Χανίων. Αυτό δεν ανέδειξε νικητή, καθώς ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES και ΠΑΟΚ αναδείχτηκαν ισόπαλοι με σκορ 14-14.

Οι δύο ομάδες διεκδίκησαν επί ίσοις όροις τη νίκη μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα. Χάρη σ’ ένα εξαιρετικό τρίτο οκτάλεπτο, η ομάδα του Ηλία Μαχαίρα κατάφερε να αποκτήσει το προβάδισμα με 11-10, με τον ΠΑΟΚ να καταφέρνει στην τέταρτη και τελευταία περίοδο να σφραγίζει την ισοπαλία. Ιδια η εικόνα και στο ημίχρονο όπου ουσιαστικά οι δύο ομάδες συμβάδισαν στο σκορ με τον “δικέφαλο” του Βορρά να επικρατεί σε αυτό το διάστημα με 8-7.

Ενα αποτέλεσμα, που είναι ουσιαστικά το πρώτο θετικό μετά τη διακοπή της Α1 για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων, μιας και οι 9 βαθμοί που είχε μέχρι σήμερα, είχαν κερδηθεί στο πρώτο μέρος της σεζόν. Από την άλλη, ο ΠΑΟΚ με την ισοπαλία που απέσπασε στα Χανιά φτάνει τους 14 βαθμούς.

Να σημειωθεί πως ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES θα δώσει την επόμενη εβδομάδα τρία μαζεμένα ματς στην Αττική, κατά σειρά με Γλυφάδα, Εθνικό και ΓΣ Περιστερίου, οπότε και θα ολοκληρώσει τις φετινές του υποχρεώσεις.

Οκτάλεπτα: 4-5, 3-3, 4-2, 3-4

Διαιτητές: Μοίραλης – Μπουρδαμής

ΝΟΧ ANEK LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Βολτυράκης, Σαρτζετάκης, Πολύζος, Αγιωργούσης 1, Μπατάκης 3, Ουίλιαμς 3, Χαριτάκης 3, Μπογκντάνοβιτς 3, Αποστολάκης, Νικολαΐδης, Μαζοκοπάκης 1, Κουμής, Σπάχιτς, Παπαμανωλιουδάκης.

ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Σιορδίλης, Νάνος, Ραντόγεβιτς 5, Προσινικλής Ν., Μαρινάκης, Κεχαλάρης, Γιαννόπουλος 5, Σγουρίδης, Παπάκος Ι. 3, Προσινικλής Π., Ράντονιτς 1, Μανθογιάννης