Η ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 ανακοινώνει τον μονοετή δανεισμό του ποδοσφαιριστή Λάζαρου Λάμπρου από τον ΠΑΟΚ, με τον 24χρονο (19/12/97) ακραίο επιθετικό να αποτελεί την 8η καλοκαιρινή προσθήκη στο ρόστερ της ομάδας μας!
Γεννημένος στην Κατερίνη, γαλουχήθηκε ποδοσφαιρικά στα τμήματα υποδομής του Παναθηναϊκού και τη σεζόν 2015-16 φόρεσε τη φανέλα της πρώτης ομάδας σε δύο αγώνες κυπέλλου.
Το πρώτο μισό της επόμενης σεζόν τον βρήκε στον Ηρακλή, με συνολικά 13 συμμετοχές και ένα γκολ, ενώ τον Ιανουάριο του 2017 ο ΠΑΟΚ απέκτησε τα δικαιώματά του και τον παραχώρησε δανεικό στον Πανιώνιο. Στη Νέα Σμύρνη έμεινε ως το καλοκαίρι του 2018, αγωνιζόμενος σε 45 παιχνίδια πρωταθλήματος και κυπέλλου σκοράροντας οκτώ γκολ.
Η σεζόν 2018-19 ήταν μια από τις πιο αποδοτικές της καριέρας του, αφού ως ποδοσφαιριστής της Fortuna Sittard, στην οποία παραχωρήθηκε δανεικός, έπαιξε 27 ματς και πέτυχε οκτώ γκολ στην Eredivisie.
Η αγωνιστική σεζόν 2019-20 τον βρήκε ξανά στην Τούμπα και ως παίκτης του ΠΑΟΚ μέτρησε 15 συμμετοχές και τρία γκολ, ενώ πέρυσι έπαιξε για έξι μήνες στην ολλανδική Twente ως δανεικός (οκτώ συμμετοχές) και στη συνέχεια επέστρεψε στη Θεσσαλονίκη όπου ως ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ αγωνίστηκε σε 12 αγώνες πρωταθλήματος και κυπέλλου.
Λάζαρε, καλώς ήρθες στην οικογένεια του ΟΦΗ!
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 19 ώρες πρινΑπόψε στις 20:30 η τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων
Πολλές πρωτοτυπίες αλλά και αρκετά ερωτηματικά σχετικά με μερικές εκπλήξεις
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του διπλού γυναικών
Οι δυο Ελληνίδες τενίστριες θα αντιμετωπίσουν τις Αμερικανίδες Collins και Krawczyk
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μικτού διπλού
Οι αγώνες του μικτού διπλού θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα (29/07)
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μονού ανδρών
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς βρίσκεται στο ίδιο τέταρτο του ταμπλό με τον Novak Djokovic