ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Με 7-0 διέλυσε την Καβάλα η Νίκη Βόλου

Οι Βολιώτες βύθισαν ακόμα περισσότερο την Καβάλα, η οποία μετρά πλέον 36 τέρματα κατά.

Η Νίκη Βόλου φιλοδώρησε με επτά τέρματα την ήδη ταλαιπωρημένη ομάδα της Καβάλας, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Superleague 2.

Η Καβάλα, μην έχοντας ρόστερ επαγγελματικού επιπέδου από το ξεκίνημα της σεζόν, παρατάχθηκε με δέκα παίκτες πριν τη σέντρα, κάνοντας το έργο των Βολιωτών ακόμα πιο εύκολο.

Οι γηπεδούχοι πριν συμπληρωθεί το πρώτο εικοσάλεπτο είχαν σημειώσει ήδη τέσσερα τέρματα. Τον… χορό άνοιξε στο 4′ ο Μιράντα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 10′ ο Μέτσε με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0, για να έρθει στο 15′ ο Ροχάνο με κεφαλιά να κάνει το 3-0. Δύο λεπτά αργότερα, ο Τσουκαλάς με σουτ σημείωσε το τέταρτο γκολ, ενώ ακριβώς με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο Λούκας Γκαρσία έγραψε το 5-0 για την ομάδα της Νίκης. Στο δεύτερο μέρος οι Βολιώτες άφησαν το πόδι από το γκάζι, με τον Μπόσιο στο 59′ και τον Βασιλείου στο 68′ να διαμορφώνουν το τελικό 7-0. Αξίζει να σημειωθεί ότι με το ματς να έχει τελειώσει από το πρώτο μέρος, ο Βοσνιάδης προχώρησε σε πέντε αλλαγές για τη Νίκη με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.