ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Δεν τα κατάφερε ο Ηρόδοτος απέναντι στον πρωτοπόρο Λεβαδειακό!

Την ήττα με 0-1 γνώρισε ο Ηρόδοτος από τον Λεβαδειακό στο Ρέθυμνο.

Στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League 2, ο Ηρόδοτος γνώρισε την ήττα με 0-1 στο Ρέθυμνο από τον Λεβαδειακό, ο οποίος διατηρήθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη σε δυσμενείς καιρικές συνθήκες στο γήπεδο του Γάλλου, Ηρόδοτος και Λεβαδειακός δεν μπόρεσαν να κάνουν το παιχνίδι τους και να δημιουργήσουν ευκαιρίες για γκολ, με την αναμέτρηση να πηγαίνει περισσότερο στη δύναμη.

Ο Λεβαδειακός στάθηκε τυχερός στο πρώτο μέρος καταφέρνοντας να προηγηθεί ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του πρώτου 45λεπτου, καταφέρνοντας με αυτόν τον τρόπο να αποβάλει από πάνω του το άγχος. Πιο συγκεκριμένα, ήταν ο Νίλι που στο 44ο λεπτό έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Δερμιτζάκη για το 0-1 των φιλοξενούμενων.

Μετά την ανάπαυλα ο Λεβαδειακός είχε την κατοχή της μπάλας διαχειριζόμενος το υπέρ του σκορ, ενώ πίεζε για να φτάσει σε ένα δεύτερο γκολ με το οποίο θα έδινε τέλος στην υπόθεση νίκη. Κάτι τέτοιο δε συνέβη με τον Ηρόδοτο ωστόσο να μην απειλεί και την ομάδα της Λιβαδιάς να φεύγει από την Κρήτη με το σπουδαίο «τρίποντο».

Τρεις βαθμοί οι οποίοι την διατηρούν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στον νότιο όμιλο της Super League 2, την ίδια στιγμή που ο Ηρόδοτος παρέμεινε στους 5 βαθμούς.

Ηρόδοτος: Δερμιτζάκης, Καργιωτάκης, Κόρτσαμ, Καντέ(67′ Σουρνάκης), Γκίνη(67′ Χαλκιαδάκης), Κατίδης, Κοιλιάρας Γ., Κοιλιάρας Δ., Λουμπάκης, Ρουσσάκης, Χατζησάββας.

Λεβαδειακός: Στογιάνοβιτς, Παναγιώτου, Τζημόπουλος, Λιάγκας, Τσάπρας, Χάμοντ, Μεχία, Πολέτο, Νίκας, Νίλι, Δούμτσιος