Συνδεθείτε μαζί μας

ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Με το δεξί Άγιος Νικόλαος και Αλμυρός

Με ζόρικες νίκες ξεκίνησαν την πορεία τους Άγιος Νικόλαος (1-0 τη Θύελλα Ραφήνας)και Αλμυρός (2-1 τον Άρη Πετρούπολης)

Με συναρπαστικά ματς έγινε η πρεμιέρα στους πέντε ομίλους της Γ’ Εθνικής.

Στο ματς που ξεχώρισε για τον τέταρτο όμιλο, ο Πανιώνιος δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη από το Κρανίδι, μένοντας στο 0-0 με την Ερμιονίδα.

Οι «κυανέρυθροι» είχαν πολλές ευκαιρίες και έχασαν πέναλτι (ο Πονηρός απέκρουσε την εκτέλεση του Γροντή), ωστόσο έφυγαν με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στον «καυτό» πέμπτο όμιλο, ο Άγιος Νικόλαος επικράτησε 1-0 της Θύελλας Ραφήνας, με γκολ του Μελισσόπουλου στις καθυστερήσεις.

Μεγάλη ανατροπή με δυο γκολ στο φινάλε πανηγύρισε ο Αλμυρός με σκορ 2-1 επί του Άρη Πετρούπολης στην Κρήτη. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 47’ με γκολ του Αντωνακόπουλου, αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στα τελευταία λεπτά. Στο 86’ ο Φραγκουλάκης ισοφάρισε και στο 90’ ο Μάγκας ολοκλήρωσε την ανατροπή και έδωσε τη νίκη στους Κρητικούς.

Με το δεξί ξεκίνησαν την πορεία τους Μοσχάτο και Φωστήρας, επικρατώντας του Άγιου Ιερόθεου (1-0) και του Τυμπακίου (2-0) αντίστοιχα.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα της πρεμιέρας των πέντε ομίλων της Γ’ εθνικής:

1ος όμιλος

Καμπανιακός-Απόλλων Παραλιμνίου 2-2
Καβάλα-Άρης Αβάτου 3-0
Θερμαϊκός-Αγροτικός Αστέρας 1-1
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Δόξα Δράμας 0-1
Πανθρακικός-Αλεξανδρούπολη 3-0
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Βύρων Καβάλας 2-3
Ορφέας Ξάνθης-Νέστος Χρυσούπολης 1-0
Ρεπό: Πανδραμαϊκός

2ος όμιλος

Μακεδονικός Φούφα-ΠΑΟΚ Κρηστώνης 1-1
ΠΟ Ελασσόνας-Κεραυνός Αγγελοχωρίου 1-1
ΑΕΠ Κοζάνης-Ολυμπιακός Βόλου 2-0
Εδεσσαϊκός-Πιερικός 1-0
Σβορώνος-ΑΟ Χανιώτης 2-2
Δωτιέας Αγιάς-ΦΣ Κοζάνη 1-5
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-Καστοριά 0-0

3ος όμιλος

Αστέρας Πετριτή-ΑΠΣ Ζάκυνθος 1-1
ΑΟ Υπάτου-Χαλκίδα 1-0
Τηλυκράτης Λευκάδας-Απόλλων Πάργας 1-0
Βύζας Μεγάρων-ΠΟ Φήκης 3-0
ΑΟ Τρίκαλα-Πανελευσινιακός 1-0
Διγενής Νεοχωρίου-ΑΕ Λευκίμμης 0-0
Ναυπακτιακός Αστέρας-Παναγρινιακός 1-2

4ος όμιλος

Ερμιονίδα-Πανιώνιος 0-0
Πανγυθεατικός-Πανηλειακός 0-1
Ιάλυσος-Αιολικός 1-2
ΑΕ Μυκόνου-Φοίνικας Νέας Επιδαύρου 0-0
Παναργειακός-ΑΟ Πυλίου Κω 1-1
ΑΟ Διαβολιτσίου-Ρόδος 1-4
Αίας Γαστούνης-ΑΠΣ Πάτραι 2-1

5ος όμιλος

ΑΕ Μοσχάτου-Άγιος Ιερόθεος 1-0
Φωστήρας-ΑΟ Τυμπακίου 2-0
Άγιος Νικόλαος-Θύελλας Ραφήνας 1-0
Αλμυρός Γαζίου-Άρης Πετρούπολης 2-1
Πόρος-Αγία Παρασκευή 1-0
Μαρκό-Γιούχτας 0-0
Εθνικός-Κερατσίνι (Δευτέρα 14/11 – 15:00)


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ