ΠΟΛΟ

“Μίλησε” το φαβορί στο Λαιμό

Ο ΝΟ Χανίων ΑΝΕΚ LINES ηττήθηκε από τη Βουλιαγμένη με σκορ 21-7

Αναμενόμενη ήττα γνώρισε στο κολυμβητήριο του Λαιμού ο ΝΟ Χανίων ΑΝΕΚ LINES από τη Βουλιαγμένη, χάνοντας με σκορ 21-7 σε αγώνα που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α1.

Η ομάδα του Μάνθου Βουλγαράκη, η οποία προερχόταν από τη σημαντική νίκη επί του ΓΣ Περιστερίου, επεδίωξε να είναι όσο πιο ανταγωνιστική γινόταν απέναντι στην πολύ δυνατή ομάδα της Βουλιαγμένης.

Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν σε εξαιρετική κατάσταση στο πρώτο ημίχρονο οπότε και ουσιαστικά καθάρισαν την αναμέτρηση. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES τα πήγε καλύτερα, στρέφοντας από ‘δω και πέρα το ενδιαφέρον του στο επόμενο παιχνίδι που ακολουθεί κόντρα στον ΠΑΟΚ, το οποίο θα διεξαχθεί στο κολυμβητήριο Χανίων.

Διαιτητές: Δαμιανάκης – Μαρκοπούλου

Οκτάλεπτα: 9-3, 7-1, 2-2, 3-1

Βουλιαγμένη (Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς): Τζωρτζάτος, Χαλυβόπουλος Αρ., Καστρινάκης 2, Καλογερόπουλος 2, Τρούλος 5, Νικολαΐδης 3, Κωνσταντόπουλος, Γούντχεντ 1, Αλαφραγκής 2, Καπότσης, Κουρούβανης 2, Φάρμερ, Ανδρεάδης, Αλμύρας 3, Γιαννάτος 1

ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES (Μάνθος Βουλγαράκης): Κουτρουλάκης, Παππάς, Μητράκης, Αγιωργούσης 1, Μπατάκης 2, Χαριτάκης, Ντα Σίλβα 1, Σολεϊμάνιπακ 1, Σπάχιτς 1, Μαζοκοπάκης 1, Νικολαΐδης, Μαραγκουδάκης