Η Τβέντε επικράτησε της Ουτρέχτης, εύκολα ο Άγιαξ την Τσβόλε του Λάμπρου!

Η Τβέντε του Λημνιού επικράτησε 1-0 της Ουτρέχτης του Δουβίκα, ενώ ο Άγιαξ νίκησε με σκορ 2-0 τη Τσβόλε του Κώστα Λάμπρου.

Η Τβέντε επικράτησε 1-0 της Ουτρέχτης του Τάσου Δουβίκα, με το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης να πετυχαίνει ο Πρόπερ στις καθυστερήσεις του ματς για το πρώτο φετινό τρίποντο του συνόλου.

Ο Δημήτρης Λημνιός αγωνίστηκε 66 λεπτά στο παιχνίδι και ο Δουβίκας αντικαταστάθηκε στο 75’, ενώ στο 44’ είχε την πρώτη καλή στιγμή για την Ουτρέχτη με δυνατό σουτ που τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

Άνετη νίκη με σκορ 2-0 πήρε ο Άγιαξ απέναντι στην Τσβόλε, που είχε κάτω από τα δοκάρια της τον Κώστα Λάμπρου. Το σκορ άνοιξε στο 29’ ο Χάλερ, ενώ στο 67’ ο ίδιος εκμεταλλεύτηκε λάθος του Έλληνα τερματοφύλακα για το τελικό 2-0.

Τη συντριβή με σκορ 5-2 γνώρισε η Γκόου Αχέντ Ιγκλς του Φοίβου Μπότου από την Καμπούρ.

Η ομάδα του Έλληνα μέσου, που μπήκε στο παιχνίδι ως αλλαγή στο 61’, προηγήθηκε στο 36’ με τον Μπρόουερς και στη συνέχεια κατέρρευσε, με τους Μπορ (45’, 50’), Τολ (53’), Τζέικομπς (56’) και Κις (75’) να κάνουν το 5-1. Στο 78’ ο Κόρντομπα διαμόρφωσε το τελικό 5-2.