![](https://www.sporfm.gr/wp-content/uploads/2021/10/ofikifisiafasi.jpg)
Σε ένα πραγματικό ντέρμπι με άρωμα Volley League ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα άπο την Κηφισιά με 3-2 στο ται-μπρέικ, στο δεύτερο του φιλικό παιχνίδι στο τουρνουά “Γιάννης Μπουσούνης” στην Καλαμάτα.
Στο δεύτερο του φιλικό παιχνίδι, ο ΟΦΗ εμφανίστηκε φανερά βελτιωμένος από την αναμέτρηση με την Καλαμάτα, προηγήθηκε 1-0 και 2-1, αλλά η Κηφισιά ισοφάρισε και πήρε το παιχνίδι στο ται-μπρέικ σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι με ωραίες στιγμές και για τις δυο ομάδες.
Ο προπονητής του ΟΦΗ, Κώστας Δεληκώστας, ανέφερε ότι “είμαστε σε καλό δρόμο. Χρειαζόμαστε τέτοια παιχνίδια. Απο παιχνίδι σε παιχνίδι, θα είμαστε καλύτεροι. Αρκετά παιδιά είχαν εξαιρετική εικόνα, όπως ο διαγώνιος. Θα μπορούσαμε να πάμε καλύτερα, αλλά ο Lapera έχει ένα πρόβλημα στην μέση και δεν θέλαμε να τον επιβαρύνουμε. Βγάζουμε στο γήπεδο σιγά-σιγά αυτά που δουλεύουμε και όπως έχω πεί ο στόχος μας είναι να είμαστε έτοιμοι στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος στις 16 Οκτωβρίου”.
Την Κυριακή (3/10, 2μμ) ο ΟΦΗ θα αντιμετωπίσει σε ένα ακόμη δυνατό φιλικό παιχνίδι, τον Παναθηναικό.
Να σημειωθεί ότι, το παιχνίδι με την Κηφισιά, παρακολούθησε ο πρόεδρος του ΤΑΑ ΟΦΗ Γιάννης Δανδάλης, ο οποίος θα παρακολουθήσει και την αναμέτρηση με τον Παναθηναικό.
Κηφισιά-ΟΦΗ 3-2. Tα σετ: 21-25 (24′), 25-23 (28′), 20-25 (24′), 25-23 (27′), 15-12 (15′).
Κηφισιά (Ορφανός): De Weijer 4, Κοτσάκης 16, Λινάρδος 10, Mihaij 11, Μarks 6, Κοστόπουλος 12, Παλαιολόγος 3, Σονάκης, Κοντοστάθης, Παπαδόπουλος. Δεν έπαιξαν οι Ρούσης, Σπιλιώτης, Μελλές.
ΟΦΗ (Δεληκώστας): Στεφανίδης, Γιαννόπουλος 1, Δαρίδης, Dewesy 32, Arpagiou 2, Lapera `10, Βαιόπουλος 9, Τσέλιος 5, Vargas 13. Δεν έπαιξαν οι Τζουγκαράκης, Σαλταφερίδης, Τεφτσής.
![Κρήτη ΣΠΟΡ FM 87,6](https://www.sporfm.gr/wp-content/themes/main/images/logos/logo-nav.png)
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 19 ώρες πρινΑπόψε στις 20:30 η τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων
Πολλές πρωτοτυπίες αλλά και αρκετά ερωτηματικά σχετικά με μερικές εκπλήξεις
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του διπλού γυναικών
Οι δυο Ελληνίδες τενίστριες θα αντιμετωπίσουν τις Αμερικανίδες Collins και Krawczyk
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μικτού διπλού
Οι αγώνες του μικτού διπλού θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα (29/07)
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μονού ανδρών
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς βρίσκεται στο ίδιο τέταρτο του ταμπλό με τον Novak Djokovic