Συνδεθείτε μαζί μας

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Oι νικητές των βραβείων του ΠΣΑΠΠ

Καλύτερη Ελληνίδα του Εξωτερικού η Βεατρίκη Σαρρή

Ο ΠΣΑΠΠ ανακοίνωσε τη Δευτέρα τους κορυφαίους του ελληνικού ποδοσφαίρου σε Ελλάδα και εξωτερικό.

Αναλυτικά, οι βραβεύσεις:

Οι νικητές των Βραβείων ΠΣΑΠΠ

SUPER LEAGUE

Καλύτερος Έλληνας: Γιώργος Μασούρας (Ολυμπιακός)
Καλύτερος τερματοφύλακας: Γιούρι Λοντίγκιν (ΠΑΣ Γιάννινα)
Καλύτερος ξένος: Σεμπάστιαν Παλάσιος (Παναθηναϊκός)
Καλύτερος νέος: Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος (Παναθηναϊκός)
Καλύτερος προπονητής: Ιβάν Γιοβάνοβιτς (Παναθηναϊκός)
Καλύτερος Έλληνας εξωτερικού: Τάσος Μπακασέτας (Τράμπζονσπορ)
Καλύτερος διαιτητής: Τάσος Σιδηρόπουλος

Καλύτερη ενδεκάδα
Γιούρι Λοντίγκιν (ΠΑΣ), Μανώλης Σάλιακας (ΠΑΣ), Παπ Αμπού Σισέ (Ολυμπιακός), Γιάννης Κάργας (ΠΑΣ), Χουάνκαρ (Παναθηναϊκός), Γιαν Εμβιλά (Ολυμπιακός), Γιασμίν Κούρτιτς (ΠΑΟΚ), Σεμπιαστιάν Παλάσιος (Παναθηναϊκός), Γιώργος Μασούρας (Ολυμπιακός), Τομ Φαν Φέερτ (Βόλος), Σέρχιο Αραούχο (ΑΕΚ)

Super League 2, Α’ όμιλος

Καλύτερος Έλληνας: Γιάννης Πασάς (Βέροια)
Καλύτερος Τερματοφύλακας: Κωνσταντίνος Θεοδωρόπουλος (Α.Ε.Λ.)
Καλύτερος ξένος: Χιτσάμ Κανίς (Πανσερραϊκός)
Καλύτερος νέος: Γιώργος Κούτσιας (ΠΑΟΚ Β’)
Καλύτερος προπονητής: Παύλος Δερμιτζάκης (Βέροια)

Super League 2, Β’ όμιλος

Καλύτερος Έλληνας: Γιάννης Λουκίνας (Καλαμάτα)
Καλύτερος τερματοφύλακας: Γιώργος Στρέζος (Καλλιθέα)
Καλύτερος ξένος: Νίλι Περδόμο (Λεβαδειακός)
Καλύτερος νέος: Ανδρέας Τετέι (Κηφισιά)
Καλύτερος προπονητής: Γιάννης Ταουσιάνης (Λεβαδειακός)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

MVP: Ακσά Μαστάκ (Αβαντίδες Χαλκίδας)
Καλύτερη τερματοφύλακας: Δήμητρα Γιαννακούλη (Αβαντίδες Χαλκίδας)
Καλύτερη Ελληνίδα του Εξωτερικού: Βεατρίκη Σαρρή (Μπέρμιγχαμ)

Αναλυτικά οι υποψηφιότητες:

SUPER LEAGUE
Καλύτερος Τερματοφύλακας
Τόμας Βατσλίκ (Ολυμπιακός)
Γιούρι Λοντίγκιν (ΠΑΣ Γιάννινα)
Αλέξανδρος Πασχαλάκης (Π.Α.Ο.Κ.)

Καλύτερος Έλληνας
Ευθύμης Κουλούρης (Ατρόμητος)
Γιώργος Μασούρας (Ολυμπιακός)
Μανώλης Σάλιακας (ΠΑΣ Γιάννινα)

Καλύτερος Ξένος
Γιασμίν Κούρτιτς (Π.Α.Ο.Κ.)
Σεμπάστιαν Παλάσιος (Παναθηναϊκός)
Τομ Φαν Βερτ (Βόλος)

Καλύτερος Νέος
Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος (Παναθηναϊκός)
Φώτης Ιωαννίδης (Παναθηναϊκός)
Λευτέρης Λύρατζης (Π.Α.Ο.Κ.)

Καλύτερος Έλληνας του Εξωτερικού
Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Στουτγκάρδη)
Τάσος Μπακασέτας (Τράμπζονσπορ)
Κωνσταντίνος Τσιμίκας (Λίβερπουλ)

Καλύτερος Προπονητής
Ιβάν Γιοβάνοβιτς (Παναθηναϊκός)
Πέδρο Μαρτίνς (Ολυμπιακός)
Ηρακλής Μεταξάς (ΠΑΣ Γιάννινα)

Καλύτερος Διαιτητής
Άγγελος Ευαγγέλου
Ευάγγελος Μανούχος
Τάσος Σιδηρόπουλος

Super League 2, Α’ όμιλος

Καλύτερος Τερματοφύλακας
Πολ Ίτσο (Ξάνθη)
Μάρκος Βελλίδης (Βέροια)
Κωνσταντίνος Θεοδωρόπουλος (Α.Ε.Λ.)

Καλύτερος Έλληνας
Μάριος Όγκμποε (Α.Ε.Λ.)
Γιάννης Πασάς (Βέροια)
Χρήστος Ρόβας (Αλμωπός Αριδαίας)

Καλύτερος Ξένος
Άντριαν Κολομπίνο (Α.Ε.Λ.)
Χιτσάμ Κανίς (Πανσερραϊκός)
Ματίας Τομάς (Ηρακλής)

Καλύτερος Νέος
Κωνσταντίνος Θυμιάνης (Ξάνθη)
Κωνσταντίνος Κουλιεράκης (ΠΑΟΚ Β’)
Γιώργος Κούτσιας (ΠΑΟΚ Β’)

Καλύτερος Προπονητής
Αλέκος Βοσνιάδης (Νίκη Βόλου)
Κωνσταντίνος Γεωργιάδης (Ηρακλής)
Παύλος Δερμιτζάκης (Βέροια)

Super League 2, B’ όμιλος

Καλύτερος Τερματοφύλακας

Αλέξανδρος Αναγνωστόπουλος (Κηφισιά)
Γιώργος Στρέζος (Καλλιθέα)
Δημήτρης Ταϊρης (Καλαμάτα)

Καλύτερος Έλληνας
Ανδρέας Βασιλόγιαννης (Π.Γ.Σ.Κ. Χανιά)
Γιάννης Λουκίνας (Καλαμάτα)
Ανδρέας Τάτος (Καλαμάτα)

Καλύτερος Ξένος
Άντονι Μουνιέ (Καλλιθέα)
Νίλι Περδόμο (Λεβαδειακός)
Λούκας Πολέτο (Λεβαδειακός)

Καλύτερος Νέος
Γιώργος Βρακάς (Λεβαδειακός)
Γιάννης Γερολέμου (ΑΕΚ Β’)
Ανδρέας Τετέι (Κηφισιά)

Καλύτερος Προπονητής
Γιασμίνκο Βέλιτς (Επισκοπή)
Σωκράτης Οφρυδόπουλος (ΑΕΚ Β’)
Γιάννης Ταουσιάνης (Λεβαδειακός)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Καλύτερη τερματοφύλακας

Παναγιώτα Βλασιάδου (Α.Ε.Λ.)
Δήμητρα Γιαννακούλη (Αβαντίδες Χαλκίδας)
Παναγιώτα Χατζηχαρίστου (ΠΑΟΚ)

M.V.P.
Ακσά Μαστάκ (Αβαντίδες Χαλκίδας)
Βάσια Γιαννακά (Π.Α.Ο.Κ.)
Δαναή Σιδηρά (Εργοτέλης)

Καλύτερη Ελληνίδα του εξωτερικού
Ελένη Κακαμπούκη (Λουγκάνο)
Βεατρίκη Σαρρή (Μπέρμιγχαμ)
Ελένη Μάρκου (Βασιλεία)


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ