Πέρασε το εμπόδιο του Κοροίβου και πήρε την πρόκριση ο Ποσειδώνας

Στην τρίτη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ προκρίθηκε ο Ποσειδώνας μετά το 0-2 επί του Κοροίβου

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες είχαν τις δικές τους στιγμές για να ανοίξουν το σκορ, με τον αγώνα να είναι αρκετά αμφίρροπος. Το 0-1 ήρθε τελικά για τον Ποσειδώνα στο 30ο λεπτό με τον Συμιανάκη να εκτελεί το φάουλ και τον Τερζάκη να κάνει βάζει μπροστά στο σκορ την ομάδα του με κεφαλιά. Ο Κόροιβος έβγαλε αντίδραση και έφτασε κοντά στην ισοφάριση, αλλά ο Γενναράκης δεν κατάφερε να σκοράρει σε κενή εστία από πλάγια θέση λίγα λεπτά μετά το 0-1 των φιλοξενούμενων.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι εξακολουθούσαν να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες με τους Γενναράκη και Αντωνάκη. Με τον χρόνο να στερεύει και τους γηπεδούχους να αστοχούν, στο 90ο λεπτό ήρθε ο Κοζυράκης να κάνει το 0-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και να δώσει στην ομάδα του την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Κόροιβος: Πολυχρονάκης, Πρέντι, Μανιουδάκης, Κεφαλάκης, Σταυρακάκης(60΄ Καβάζης), Δρίβας(75΄ Τριλυράκης), Κουκάκης, Αντωνακάκης, Γενναράκης, Καλογεράκης(85΄ Διαλυνάς)

Ποσειδώνας: Πενταράκης, Μαρκουλάκης(58΄ Ντελάκης), Παπάς(38΄ λ.τ. Τζαγκουρνής), Βασιλάκης, Μαυράκης, Βινιχάκης(46΄ Ασλαματζίδης), Αγγουριδάκης, Συμιανάκης, Τερζάκης, Τζορμπατζάκης(58΄ Καπιζιώνης), Κοζυράκης