ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Προκρίθηκε εύκολα στην επόμενη φάση ο Ρούβας

Πρωταγωνιστής ο Πρίφτης με «καρέ» τερμάτων στο εμφατικό 7-0 επί του ΑΟΚ.

Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ο Ρούβας έδειξε τις προθέσεις του με τον Ξημεράκη να κάνει με ωραίο σουτ το 1-0 μόλις στο 3ο λεπτό. Η εικόνα του αγώνα μετά το 1-0 προμήνυε και δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους, κάτι που έγινε στο 29΄ με τον Πρίφτη να να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. Το 3-0 ήρθε και πάλι από τα πόδια του Πρίφτη δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου 45λεπτου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε με τον Ρούβα να συνεχίζει στους ίδιους ρυθμούς και τον ΑΟΚ να μη μπορεί να ακολουθήσει. Ήταν και πάλι ο Πρίφτης που ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 στο 61΄, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Ρεμιδιανάκης πέτυχε το πέμπτο γκολ των γηπεδούχων.

Στη συνέχεια τη σκυτάλη πήρε ο Σινάνι ο οποίος με δυνατό σουτ έκανε το 6-0, ενώ το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ο Πρίδτης πετυχαίνοντας το τέταρτο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Ρούβας: Μαστραντωνάκης, Φουρναράκης, Μητρόπουλος(46′ Καψάλης), Κουτάντος, Φάκκας, Βόντας(46′ Σινάνι), Ξημεράκης Γ., Γούλας, Πρίφτης(84′ Ζερβός), Ιμπραχίμ, Σαμόλης.

ΑΟΚ: Τζιώτης, Αλεξάκης(65′ Σταμούλης), Γαλανάκης, Κολλαρετάκης, Σερλιδάκης, Σαλούστρος, Καπανταϊδάκης, Φερετζάκης(43′ Ρεμιδιανάκης), Λαγογιάννης(75′ Καραβιώτης), Συλάκης, Παπαδάκης.