Πήρε το ντέρμπι ο Ρωμανός, νίκες με μεγάλα σκορ για ΠΑΟΚ και Ανθεστίων.

Τα όσα συνέβησαν στα γήπεδα της Α1 ΕΠΣΗ για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στον Ρωμανό το ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ με την ομάδα της Ελιάς να επικρατεί 2-1 του ΑΟΤ με δύο γκολ του Μυλωνά στο 4΄ και στο 90΄. Το μοναδικό γκολ από πλευράς ΑΟΤ σημείωσε ο Μεταξάκης στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης.

«Βροχή» τα γκολ στο Θραψανό με τον Ανθεστίωνα να επικρατεί 6-3 των Δειλινών σε ένα ματς που προσέφερε θέαμα σε όσους το παρακολούθησαν από κοντά. Τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Κουσίδης (10΄), Ανυφαντάκης (35΄), Χριστοφοράκης (44΄, 50΄ 70΄) και Μπερνίκου (85΄), ενώ για τα Δειλινά σκόραραν οι Κεφαλούκος με πέναλτι στο 11΄, ο Βιστάκης στο 38΄  και ο Κούκος Γ. στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στη Βαγιά, ο ΠΑΟΚ ήταν καταιγιστικός συντρίβοντας τον ΕΓΟΗ με 1-6. Για τους φιλοξενούμενους ο Ανωγειανάκης πέτυχε χατ-τρικ, με τους Κενδριστάκη και Αγριμάκη να σημειώνουν δύο και ένα γκολ αντίστοιχα, ενώ για τον ΕΓΟΗ το μοναδικό τέρμα πέτυχε ο Παναούσης στο 76΄.

Η Τριτωνία πήρε σημαντική νίκη με 3-1 απέναντι στον ΟΦΑ με τους Μάρκου, Μπαλόκα και Πηρουνάκη να βρίσκουν δίχτυα για τους γηπεδούχους και τον Φρόκου να σκοράρει για τους φιλοξενούμενους. Εξίσου μεγάλη νίκη πήρε και η Δαμάστα στην έδρα του ΠΑΝΟΜ με τον Τζουβάρα να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, ενώ οι Ασίτες επιβλήθηκαν της Χερσονήσου 2-0 με γκολ του Ρουμπάκη στο 40΄ και αυτογκόλ του Μουντράκη στο 76΄.