Συνδεθείτε μαζί μας

GRAND SLAM

Πρεμιέρα στο Wimbledon

Σάκκαρη, Djokovic, Murray και Alcaraz, κάνουν τις πρεμιέρες τους

Η Μαρία Σάκκαρη, η οποία είχε μια καλή προετοιμασία στο γρασίδι και θα διεκδικήσει αυτή την εβδομάδα να μπει για 1η φορά στη 16άδα του Wimbledon, θα αντιμετωπίσει στην πρεμιέρα της την προερχόμενη από τα προκριματικά Zoe Hives, στον αγώνα που θα κλείσει το πρόγραμμα του No.2 Court τη Δευτέρα.

Στο Centre Court το φετινό τουρνουά θα ανοίξει ο περσινός πρωταθλητής, Novak Djokovic, που θα αντιμετωπίσει τον Soon-woo Kwon, στις 15:30 το μεσημέρι. Θα ακολουθήσει ο αγώνας της Emma Raducanu με την Alison Van Uytvanck, ενώ στη συνέχεια ο Andy Murray θα αντιμετωπίσει τον James Duckworth.

Στο Νο.1 Court θα παίξει ο Carlos Alcaraz, που θα αντιμετωπίσει τον Jan-Lennard Struff, καθώς και οι Ons Jabeur και Angelique Kerber. Στο Νο.2 Court το πρόγραμμα θα ανοίξει στις 13:00 ο αγώνας του Cameron Norrie με τον Pablo Andujar.

Θα ακολουθήσει η πρεμιέρα της Anett Kontaveit κόντρα στην Bernarda Pera, ενώ στη συνέχεια ο Jannik Sinner θα παίξει με τον Stan Wawrinka. Φυσικά, το πρόγραμμα θα κλείσει η πρεμιέρα της Μαρίας Σάκκαρη.

Στο No.3 Court θα γίνει ο ενδιαφέρον αγώνας του Hubert Hurkacz με τον Alejandro Davidovich Fokina, ενώ στο Court 12 θα παίξουν οι Casper Ruud, Grigor Dimitrov και Belinda Bencic. Τέλος, στο δεύτερο παιχνίδι του Court 16, γύρω στις 15:00 ώρα Ελλάδας, ο Θανάσης Κοκκινάκης θα αντιμετωπίσει τον Kamil Majchrzak.

Το Wimbledon μεταδίδεται στις συχνότητες του Nova Sports.

Το πρόγραμμα της Δευτέρας (27/06):

Centre Court (έναρξη πρώτου αγώνα 15:30)
1) Novak Djokovic [1] v. Soon-won Kwon
2) Alison Van Uytvanck v. Emma Raducanu [10]
3) Andy Murray v. James Duckworth

No.1 Court (έναρξη πρώτου αγώνα 15:00)
1) Mirjam Bjorklund v. Ons Jabeur [3]
2) Jan-Lennard Struff v. Carlos Alcaraz [5]
3) Angelique Kerber [15] v. Kristina Mladenovic

No.2 Court (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Cameron Norrie [9] v. Pablo Andujar
2) Bernarda Pera v. Anett Kontaveit [2]
3) Jannik Sinner [10] v. Stan Wawrinka
4) Maria Sakkari [5] v. Zoe Hives

No.3 Court (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Alejandro Davidovich Fokina v. Hubert Hurkacz [7]
2) Danielle Collins [7] v. Marie Bouzkova
3) Tamara Korpatsch v. Heather Watson
4) Ryan Peniston v. Henri Laaksonen

Court 12 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Casper Ruud [3] v. Albert Ramos-Vinolas
2) Kaja Juvan v. Beatriz Haddad Maia [23]
3) Belinda Bencic [14] v. Qiang Wang
4) Steve Johnson v. Grigor Dimitrov [18]

Court 18 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Jodie Burrage v. Lesia Tsurenko
2) Enzo Couacaud v. John Isner [20]
3) Jay Clarke v. Christian Harrison
4) Marta Kostyuk v. Katie Swan

Court 4 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Tommy Paul [30] v. Fernando Verdasco
2) Camila Osorio v. Elise Mertens [24]
3) Martina Trevisan [22] v. Elisabetta Cocciaretto
4) Carlos Taberner v. Reilly Opelka [15]

Court 6 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Tomas Etcheverry v. Ugo Humbert
2) Clara Tauson v. Mai Hontama
3) Tamara Zidansek v. Panna Udvardy
4) Taro Daniel v. Sebastian Baez [31]

Court 7 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Anhelina Kalinina [29] v. Ana Bondar
2) Alejandro Tabilo v. Laslo Djere
3) Oscar Otte [32] v. Peter Gojowczyk

Court 8 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Maximilian Marterer v. Aljaz Bedene
2) Aleksandra Krunic v. Sorana Cirstea [26]
3) Daniel Altmaier v. Mikael Ymer
4) Daria Saville v. Viktorija Tomova

Court 9 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Benoit Paire v. Quentin Halys
2) Federico Coria v. Jiri Vesely
3) Lucia Bronzetti v. Ann Li
4) Yanina Wickmayer v. Lin Zhu

Court 10 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Ilena In-Albon v. Alison Riske [28]
2) Rebecca Marino v. Katarzyna Kawa
3) Maddison Inglis v. Dalma Galfi
4) Alexander Bublik v. Marton Fucsovics

Court 11 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Thiago Monteiro v. Jaume Munar
2) Jule Niemeier v. Xiyu Wang
3) Tim Van Rijthoven v. Federico Delbonis

Court 14 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Adrian Mannarino v. Max Purcell
2) John Millman v. Miomir Kecmanovic [25]
3) Astra Sharma v. Tatjana Maria
4) Oceane Dodin v. Jelena Ostapenko [12]

Court 15 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Nikoloz Basilashvili [22] v. Lukas Rosol
2) Kaia Kanepi [31] v. Diane Parry
3) Dusan Lajovic v. Pablo Carreno Busta [16]
4) Shuai Zhang [33] v. Misaki Doi

Court 16 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Katerina Siniakova v. Maja Chwalinska
2) Thanasi Kokkinakis v. Kamil Majchrzak
3) Tallon Griekspoor v. Fabio Fognini
4) Ekaterine Gorgodze v. Irina-Camelia Begu

Court 17 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Frances Tiafoe [23] v. Andrea Vavassori
2) Carolina Garcia v. Yuriko Miyazaki
3) Magda Linette v. Fernanda Contreras Gomez
4) David Goffin v. Radu Albot


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το GRAND SLAM