ΟΦΗ

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για την Κ17 του ΟΦΗ στην Τρίπολη!

«Διπλό» με ανατροπή του ΟΦΗ επί του Αστέρα (3-2) για τη Super League K17.

Εκτός έδρας νίκη πήρε η Κ17 του ΟΦΗ απέναντι στην αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης επικρατώντας 3-2 για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ17.

Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ στο 14΄ με τον Λάσκαρη, για να έρθει ο Χότζα από πλευράς ΟΦΗ και να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 61ο λεπτό της αναμέτρησης. Στο 69΄ ο Φαϊτάκης έκανε το 2-1 ολοκληρώνοντας την ανατροπή για τον ΟΦΗ, αλλά στο 75΄ ο Καλλαντζής ισοφάρισε σε 2-2 για τους γηπεδούχους. Ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του ενενηνταλέπτου, ο Βιδιαδάκης κέρδισε πέναλτι, με τον Καρανδινό να ευστοχεί και να γράφει το τελικό 3-2.

Κ17 ΟΦΗ: Καλαφάτης, Σαλούστρος (20΄ Βιδιαδάκης), Σαντοριναίος (70΄ Ρολάκης), Κώττης, Χότζα, Κουτσουπιάς, Καρανδινός, Τζεβαμπινας (60΄ Μακράκης), Φανουράκης (60΄ Μπλίντο), Φαϊτάκης, Μάρα (70΄ Κλάδος).