Σπουδαία πρόκριση για τις Ασίτες στα Μάλια!

Οι Ασίτες επικράτησαν στην παράταση 1-3 του ΠΑΝΟΜ παίρνοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.

Σπουδαία πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ πανηγυρίσουν οι Ασίτες επικρατώντας του ΠΑΝΟΜ με 3-1 του ΠΑΝΟΜ στην παράταση, με τους «κιτρινόμαυρους» να έχουν έντονα παράπονα από την διαιτησία.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς καταφέρνοντας να κάνουν το 0-1 μόλις στο 9΄ με τον Γιαννακόπουλο να σκοράρει με κοντινή προβολή.

Ο ΠΑΝΟΜ στη συνέχεια προσπάθησε να αντιδράσει αλλά αστοχία και Γκόγκος κρατούσαν το 0-1 για τις Ασίτες.

Η ομάδα του Ζαχάρη Αναστασάκη λίγα λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου είχε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά της με τον Κοτζαδάκη να αστοχεί από πλεονεκτική θέση.

Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΝΟΜ ανέβασε στροφές καταφέρνοντας να ισοφαρίσει στο 71΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαδάκη. Λίγα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο με τον Καπετανάκη να αντικρίζει την κόκκινη κάρτα του κ. Μαυραντωνάκη. Το 1-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στην παράταση.

Στην παράταση αμφότερες οι δύο ομάδες είχαν σημαντικές στιγμές να πάρουν το προβάδισμα, με τις Ασίτες να το καταφέρνουν στο 100΄ με τον Κώστα Ρουμπάκη να χρίζεται σκόρερ παίρνοντας ανενόχλητος κεφαλιά εντός περιοχής.

Λίγο πριν το τέλος οι Ασίτες «σφράγισαν» την πρόκρισή τους με τον Γιαννακόπουλο να διαμορφώνει το τελικό 3-1.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

ΠΑΝΟΜ: Κανετάκης, Κατσούλης(75′ Δαριβγιανάκης), Μαυρίδης, Άριελ, Καπετανάκης, Καουκάκης, Παρθενιάδης, Τζιράκης,(95′ Κολάι) Παπαδάκης, Πετσαλάκης(λ.τ. 20′ Κούτουλας(75′ Συσκάκης)), Δρίτσας.

Ασίτες: Γκόγκος, Κοπιδάκης Ζ., Μανουσάκης Γ., Σταματάκης, Κοτζαδάκης, Ρουμπάκης Κ., Κοζορώνης Δ., Αναστασάκης Δ., Αποστολάκης Γ.(75′ Λιανδράκης), Γιαννακόπουλος, Ζαχαριουδάκης.