![](https://www.sporfm.gr/wp-content/uploads/2021/07/mico.jpeg)
Ο νεοαποκτηθέντας ποδοσφαιριστής γεννημένος στις 27/01/2000, κατάγεται απ’ την Αλβανία έχοντας γεννηθεί όμως στην Αθήνα διατηρώντας την Ελληνική υπηκοότητα, υπέγραψε σήμερα συμβόλαιο διάρκειας τριών χρόνων με τον Εργοτέλη.
Ο Mico αγωνίζεται στον χώρο της άμυνας, ως στόπερ, έχοντας ξεκινήσει την καριέρα του απ’ τον ΠΑΟ Καλυβιών ενώ το 2016 μετέβη στον Πανιώνιο όπου έμεινε για τέσσερα χρόνια αγωνιζόμενος με την Κ19 και την Κ20 αντίστοιχα, ανεβαίνοντας μέχρι και την επαγγελματική ομάδα όπου αγωνίστηκε για ένα χρόνο. Την περασμένη σεζόν, φορούσε την φανέλα της Ισπανικής Terrassa FC.
Στις πρώτες του δηλώσεις με την φανέλα του ο Εργοτέλη, ο Antonio Mico ανέφερε:
«Είμαι πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι στην ιστορική ομάδα του Εργοτέλη. Ο σύλλογος έχει δείξει πόσο πολύ στηρίζει τα νέα παιδιά με εμπιστοσύνη. Εγώ είμαι έτοιμος να δώσω το 100% και να βοηθήσω την ομάδα να πετύχει τους στόχους της.»
![Κρήτη ΣΠΟΡ FM 87,6](https://www.sporfm.gr/wp-content/themes/main/images/logos/logo-nav.png)
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 19 ώρες πρινΑπόψε στις 20:30 η τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων
Πολλές πρωτοτυπίες αλλά και αρκετά ερωτηματικά σχετικά με μερικές εκπλήξεις
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του διπλού γυναικών
Οι δυο Ελληνίδες τενίστριες θα αντιμετωπίσουν τις Αμερικανίδες Collins και Krawczyk
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μικτού διπλού
Οι αγώνες του μικτού διπλού θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα (29/07)
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μονού ανδρών
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς βρίσκεται στο ίδιο τέταρτο του ταμπλό με τον Novak Djokovic