ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Super League 2: «Διπλό»… ανάσα για τον Ηρόδοτο με πρωταγωνιστή Ποζατζίδη

Δείτε τα σημερινά αποτελέσματα για τη 17η αγωνιστική στο Νότιο Όμιλο της Super League 2.

Ζευγάρωσε τις νίκες του στο πρωτάθλημα ο Ηρόδοτος μετά το «διπλό» στην έδρα του Αστέρα Βλαχιώτη για την 17η αγωνιστική στον Νότιο Όμιλο της Super League 2! Ισόπαλο δίχως τέρματα έληξε το ματς των Χανίων κόντρα στην Καλλιθέα.

Πιο συγκεκριμένα, ο Ηρόδοτος με πρωταγωνιστή τον Ποζατζίδη που πέτυχε δύο γκολ, κατάφερε να φύγει με νίκη 1-3 από την έδρα στου Αστέρα Βλαχιώτη. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτερη καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης καταφέρνοντας να κάνουν εύκολα τη δεύτερή τους νίκη στο πρωτάθλημα. Το μοναδικό γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσε ο Φλέντσμπουργκ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στα υπόλοιπα ματς της ημέρας, σημαντικές νίκες πήραν Καραϊσκάκης και Κηφισιά, ενώ ισόπαλες έληξαν οι αναμετρήσεις Διαγόρας-Αιγάλεω και Χανιά-Καλλιθέα.