Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής στον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής!

Σπουδαία νίκη για Πόρο, ήττα με ανατροπή γνώρισε ο Αλμυρός.

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε ο Πόρος στο «Γεντί Κουλέ» επικρατώντας με 1-2 του Γιούχτα για την 11η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής, ενώ ο Αλμυρός γνώρισε την ήττα (2-1) με ανατροπή στην έδρα του ΠΑΟ Ρουφ. Ισόπαλο 2-2 έληξε το ντέρμπι μεταξύ ΠΟΑ και ΑΟΑΝ.

Πιο συγκεκριμένα, ο Πόρος επικράτησε 1-2 του Γιούχτα στο «Γεντί Κουλέ» με τον Παγώνη να δίνει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 19΄, ενώ ο Ψαρράς στο 42΄ έφερε το ματς στα ίσια. Σε πρόσωπο του αγώνα εξελίχθηκε ο Καστελλιανάκης αφού με δικό του γκολ στο 82΄ χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Πόρου. Με αυτό το «τρίποντο» ο Πόρος έπιασε τον ΑΟΑΝ στην 3η θέση της βαθμολογίας με 20 βαθμούς.

Στο Ατσαλένιο, ΠΟΑ και ΑΟΑΝ έδωσαν μεγάλη μάχη δίχως όμως να προκύψει νικητής. Ήταν ο Ολιβέιρα που στο 30΄ έδωσε το προβάδισμα στον ΠΟΑ, για να έρθει ο Μηνάς με πέναλτι στο 66΄ και να ισοφαρίσει σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους. Στη συνέχεια οι δύο ομάδες έχασαν από έναν παίκτη με τους Λουμπάκη και Αυγουστάκη να αποβάλλονται. Στο 90+4΄ ο Καϊμακαμούδης ευστόχησε από την άσπρη βούλα, ενώ ο Χριστόπουλος ήταν εκείνος που… έσωσε την παρτίδα για τον ΑΟΑΝ διαμορφώνοντας το τελικό 2-2!

Ο Αλμυρός δεν τα κατάφερε στο Ρουφ γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 από τον ΠΑΟ Ρουφ. Μπορεί ο Πιερτζιάκομι να έδωσε το προβάδισμα στον Αλμυρό δευτερόλεπτα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, αλλά ο ΠΑΟ Ρουφ στο δεύτερο ημίχρονο εμφανίστηκε καλύτερος καταφέρνοντας να φέρει… τούμπα το ματς και να πάρει το «τρίποντο» με το τελικό 2-1!

Στα υπόλοιπα ματς της αγωνιστικής, ο Πανιώνιος επικράτησε 3-0 της Αναγέννησης Ιεράπετρας και διατηρήθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, ενώ στο ντέρμπι ουραγών, ο Άρης Σούδας επικράτησε 1-0 της Νεάπολης με γκολ του Τσίτα.