ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής στον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής!

Ματσάρα δίχως νικητή στο ηρακλειώτικο ντέρμπι, νίκες με ευρύ σκορ για Γιούχτα και Αλμυρό.

Συναρπαστικό ματς δίχως νικητή στο ηρακλειώτικο ντέρμπι με τους ΠΟΑ και Πόρο να μένουν ισόπαλοι 3-3, την ίδια στιγμή που Γιούχτας και Αλμυρός πανηγύριζαν νίκες με ευρύ σκορ για την 6η αγωνιστική του 7ου ομίλους της Γ’ Εθνικής. Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις, με σπουδαίο «διπλό» έφυγε ο ΑΟΑΝ από την έδρα του Άρη Σούδας, ενώ Πανιώνιος και ΠΑΟ Ρουφ μοιράστηκαν τους βαθμούς της ισοπαλίας μετά και το μεταξύ τους ισόπαλο 1-1!

Στο Ατσαλένιο ο ΠΟΑ νόμιζε πως θα έφευγε με τους τρεις βαθμούς αλλά ο πρωταγωνιστής των φιλοξενούμενων Καστελλιανάκης, έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος για τον Πόρο. Πιο συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ του αγώνα στο 15΄ με τον Νίκολι, για να έρθει έξι λεπτά αργότερα ο Καϊμακαμούδης και να διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Η αντεπίθεση του Πόρου ήρθε στο δεύτερο μέρος με τον Καστελλιανάκη να μειώνει στο 51΄ σε 2-1 και τον Μπάμπη να φέρνει το ματς στα ίσα στο 77΄. Ήταν στο 84ο λεπτό όταν ο Αννιτσάκης σκόραρε για τον ΠΟΑ, με την ομάδα του Ατσαλένιου να πιστεύει ότι θα φύγει με τους τρεις βαθμούς. Όμως ο Πόρος βρήκε γκολ ισοφάρισης στο 92΄ με τον Καστελλιανάκη και να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ και να μετατρέπεται σε ήρωα για την ομάδα του.

Στο Γάζι, ο Αλμυρός ήταν καταιγιστικός έχοντας σε φοβερή μέρα τον Κουράκη που πέτυχε «χατ-τρικ», ενώ μαζί του στον πίνακα των σκόρερ ήταν και οι Ντιατά-Αντωνίου, με το τελικό 5-0 δεν άφησε κανένα περιθώριο στην ΑΕ Νεάπολης. Σπουδαίο «τρίποντο» για τους γηπεδούχους με το οποίο ανέβηκαν στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Γιούχτας «καθάρισε» την Αναγέννηση Ιεράπετρας στο δεύτερο ημίχρονο φτάνοντας σε μια σπουδαία εντός έδρα νίκη με 3-0. Τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Ραπτάκης (51΄), Δωματάς (55΄) και Φραγκουλάκης (84΄).

Στις άλλες αναμετρήσεις της ημέρας, ο ΑΟΑΝ έφυγε με το «διπλό» (0-1) από την έδρα του Άρη Σούδας και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας με τον Μηνά να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, ενώ δίχως νικητή έληξε η αναμέτρηση του Πανιωνίου με τον ΠΑΟ Ρουφ (1-1) με τον Μάντζιο να σκοράρει για τους φιλοξενούμενους και τον Κοντοέ να ισοφαρίζει για τον «ιστορικό».