Τα αποτελέσματα της Κυριακής (07/11) και η βαθμολογία στους ομίλους της Α2 & Β ΕΠΣΗ!

«Πλούσιες» σε σκορ και θέαμα οι σημερινές αναμετρήσεις σε Α2 και Β ΕΠΣΗ.

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Η αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία για σήμερα στον πρώτο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ ήταν εκείνη των Κουνάβων με τον Κεραυνό, με τους φιλοξενούμενους να δίνουν συνέχεια στο νικηφόρο σερί τους και να παραμένουν αήττητοι επικρατώντας 2-5 εκτός έδρας. Ο Σαριδάκης είχε ανοίξει αρχικά το σκορ για τους Κουνάβους μόλις στο 4΄, αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν γρήγορα με τον Γιακουμάκη. Στο 37΄ ο Βαρδάκης έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους, για να έρθει και πάλι ο Γιακουμάκης και με δύο δικά του γκολ στο 45΄ και στο 50΄ να κάνει την ανατροπή (2-3) για την ομάδα του. Τον δείκτη του σκορ στο 2-5 ανέβασαν οι Κυπραίος και Ξημεράκης στο 54ο και στο 62ο λεπτό της αναμέτρησης αντίστοιχα.

Ισόπαλη έληξε η αναμέτρηση του Μοχού με τον Δωριέα, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό μετά το τελικό 1-1. Όλα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους αρχικά να παίρνουν το προβάδισμα στο 48΄ με τον Εργαζάκης, αλλά ο Μεχντί απάντησε για τον Μοχό στο 61ο λεπτό της αναμέτρησης.

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Τρεις σημαντικές αναμέτρησεις είχε για σήμερα το πρόγραμμα του δευτέρου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ, ενώ την αυλαία κλείνει η αναμέτρηση του Αγίου Δημητρίου με τον ΑΟΚ στις 18:30.

Ο Ρούβας πανηγύρισε σπουδαία εκτός έδρας νίκη κόντρα στον ΟΦΑΜ (1-2) με τον Μιχελακάκη να σημειώνει και τα δύο γκολ των φιλοξενούμενων, το δεύτερο μάλιστα στις καθυστερήσεις του αγώνα με το οποίο έδωσε και τη νίκη στην ομάδα του. Ο ΟΦΑΜ είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 με γκολ του Ανδριανάκη στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης.

«Πλούσιο» σε θέαμα και γκολ ήταν η αναμέτρηση στην Παλιανή αφού η τοπική ομάδα αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με το Ασήμι. Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που πήραν προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 9΄ με τον Ανδρεαδάκη, ενώ για τους γηπεδούχους ισοφάρισε στο 25΄ ο Στρατιδάκης. Στο 32΄ το Ασήμι πήρε εκ νέου το προβάδισμα με τον Χατζηκωσταντίνου, αλλά στο 55΄ ήταν και πάλι ο που με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι Στρατιδάκης έγραψε το 2-2. Η Παλιανή πήρε για πρώτη φορά… κεφάλι στον αγώνα στο 70΄ με τον Βιολάκη, με τη… μπίλια εντέλει να κάτεται στη μέση μετά και το γκολ ισοφάρισης του Χατζάκη στο 75΄ με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 3-3!

Τέλος στην Τύλισο σε ένα απίστευτο παιχνίδι όπου ο Αετός είχε τρία δοκάρια, οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό μένοντας στο 0-0!

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Τρεις πρωϊνές αναμετρήσεις είχε το πρόγραμμα για σήμερα στον πρώτο όμιλο της Β ΕΠΣΗ με όλους τους αγώνες να λήγουν υπέρ των φιλοξενούμενων.

Πιο συγκεκριμένα, ο ΠΟΗ πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα φεύγοντας με το «διπλό» (0-1) από την έδρα του Μαρτινέγκο. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Φανουράκης στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ίδια κατάληξη είχε και η αναμέτρηση ανάμεσα της Γαρίπας με τον Ερμή Ατσαλένιου στην έδρα της πρώτης, με τον Ερμή να επικρατεί στο τέλος με τα γκολ των Φραγκάκη και Μουντράκη να ανατρέπουν το προβάδισμα που είχαν πάρει νωρίτερα οι γηπεδούχοι με τον Μωραΐτη.

Το τρίτο «διπλό» στο συγκεκριμένο όμιλο ήταν εμφατικό με τον Δία να διασύρει με 0-6 τις Ελπίδες εκτός έδρας. Στον πίνακα των σκόρερ για τους φιλοξενούμενους βρέθηκαν οι Κάββαλος (δύο γκολ), Κεγιαδάκης (δύο γκολ), Μπορμπουδάκης, Καρβελάς και Κεγιαδάκης.

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Εμφατικές εκτός έδρας νίκες για Γόρτυς και Κανάρια σήμερα στις έδρες των Νέων Μοιρών και Θερίσσου αντίστοιχα. Πιο συγκεκριμένα, η Γόρτυς επικράτησε με το εμφατικό 0-5 των Νέων Μοιρών με τους Ξαγορακάκη, Κλεβίν,  Μηναδάκη και Κυριακάκη να βρίσκουν δίχτυα στην πρεμιέρα της ομάδας στο πρωτάθλημα, ενώ τα Κανάρια επιβλήθηκαν 1-4 της Θερίσσου με τους Σπανάκη, Πάπα, Κατσούρι και Καρπαθάκη να σκοράρουν για τους φιλοξενούμενους και τον Ζγκούρι να πετυχαίνει το μοναδικό τέρμα για τη Θέρισσο.

Στη Ροδιά η τοπική ομάδα επικράτησε με 2-0 του Κόρακα φτάνοντας τις δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. Τα γκολ της νίκης για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Κότσι και Ανδρουλάκης στο 25ο και στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης αντίστοιχα.

Στους μεσημεριανούς αγώνες τόσο ο Μαραθώνας, όσο και ο Ζάρος, επιβλήθηκαν εύκολα στις έδρες τους των Ραύκου και Αλόγου Μαλεβιζίου αντίστοιχα. Ο Μαραθώνας πήρε τη νίκη επικρατώντας με 4-2 του Ραύκου, ενώ ο Ζαρός επιβλήθηκε με το καθαρό 2-0 του Αλόγου Μαλεβιζίου.