Συνδεθείτε μαζί μας

ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τα αποτελέσματα της Κυριακής (13/3) στους ομίλους της Α2 & Β ΕΠΣΗ!

Στη Φαιστό το τελευταίο εισιτήριο των Play offs στον δεύτερο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ.

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Με νίκες συνέχισαν Ποσειδώνας και Μοχός για τη 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος στον πρώτο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ!

Πιο συγκεκριμένα, ο Ποσειδώνας είχε εύκολο απόγευμα κόντρα στον Γιούχτα 2010 τον οποίο και συνέτριψε με 4-0, ενώ την ίδια ώρα ο Μοχός επικρατώντας με 3-0 των Κουνάβων πανηγύρισε μία ακόμα σημαντική νίκη.

Στην αναμέτρηση προ προηγήθηκε χρονικά, το Λίντο έσωσε στο τέλος τον βαθμό της ισοπαλίας ισοφαρίζοντας σε 1-1 τη Χερσόνησο.

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Με τη Φαιστό να «τσεκάρει» το τελευταίο εισιτήριο στα Play offs ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια του δευτέρου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ!

Πιο συγκεκριμένα, η Φαιστός μπήκε με το… μαχαίρι στα δόντια επικρατώντας με το ευρύ 5-2 του ΑΟΚ και σε συνδυασμό με την ήττα του Αετού Ανωγείων με 4-1 από τον Άγιο Δημήτριο, εξασφάλισε μία θέση στα Play offs.

Στα άλλα παιχνίδια της τελευταία αγωνιστικής ο πρωτοπόρος Ρούβας επικράτησε με 4-2 της Παλιανής, η Τύλισος επιβλήθηκε με 2-4 του ΟΦΑΜ, ενώ το Ασήμι επικράτησε εκτός έδρας με 0-1 της Αγίας Βαρβάρας!

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Με τρία παιχνίδια έκλεισε σήμερα η αυλαία της 15ης αγωνιστικής της Β1 ΕΠΣΗ, με τη Δόξα να επικρατεί με 0-1 της Ομόνοια Καλλιθέας υποχρεώνοντάς τη στην πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα.

Στα άλλα παιχνίδια της ημέρας ο Ερμής Ατσαλένιου ήταν καταιγιστικός κόντρα στη Γαρίπα επικρατώντας με το ευρύ 7-2, ενώ ο ΠΟΗ επιβλήθηκε με 2-1 του Μαρινέγκο εντός έδρας.

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Στο κυνήγι των Νέων Αλμυρού παρέμεινε ο Ζαρός μετά τη νίκη με 1-0 επί των Δαφνών για τη 15η αγωνιστική στον δεύτερο όμιλο της Β ΕΠΣΗ.

Με αυτήν τη νίκη ο Ζαρός διατήρησε τη βαθμολογική διαφορά από την κορυφή , ξεφεύγοντας μάλιστα στο +5 από την τρίτη θέση και τις Δαφνές.

Στα υπόλοιπα ματς της ημέρας ο Μαραθώνας ήταν καταιγιστικός κόντρα στη Θέρισσο συντρίβοντάς τη με 1-6, ενώ ο Κόρακας επικτάτησε με 2-1 της Γόρτυνας.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Γούβες – Λίντο 1-1
(37΄Νερατζάκης Δ. / 75΄Σεβδαλής)

Μοχός – Κουνάβοι 3-0
[23΄Ρουσσοχατζάκης Ρ., 68΄(πεν) Νταουσιάνης, 90΄Ποντίκαλης]

Ποσειδώνας – Γιούχτας 2010 4-0
(25΄Κοζυράκης, 28΄Παππάς, 30΄Ασλαματζίδης, 65΄Κάτελας)

Νέοι Ηροδότου – Νέοι Εργοτέλη (18:30)

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Ρούβας – Παλιανή 4-2
[3΄Μιχελουδάκης, 37΄(πεν) 58΄ Ξημεράκης Α., 50΄Πρίφτης / 7΄45΄Βιολάκης]

Άγιος Δημήτριος – Αετός Ανωγείων 4-1
(10΄Σωτήρχος, 40΄71΄Μιχελακάκης / 30΄Καλομοίρης)

Φαιστός – ΑΟΚ 5-2
(2΄42΄Γρηγοράκης, 10΄32΄Λυδάκης, 54΄Ντισπυράκης / 43΄Γαλανάκης, 85΄Στρατηγάκης)

Αγία Βαρβάρα – Ασήμι 0-1
(40΄Έντι)

ΟΦΑΜ – Τύλισος 2-4
(65΄Γενιτσαρίδης / 25΄36΄Αμαραντίδης, 45΄Ελευθεράκης, 90΄Μανιούδης)

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Ερμής Ατσαλένιου – Γαρίπα 7-2
(44΄Τσαγκαράκης, 60΄Κωνσταντακόπουλος, 70΄Κουγιός, 72΄74΄80΄Καλλέργης, 84΄Μαυρογιαννάκης / 19΄21΄Κετέογλου)

Ομόνοια Καλλιθέας – Δόξα Ηρακλείου 0-1
(48΄Πετράκης)

ΠΟΗ – Μαρτινέγκο 2-1
(12΄Γκεμιτζόγλου, 81΄Μπουλούκας / 73΄Τελχάι)

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Κόρακας – Γόρτυς 2-1
(65΄Μαρκάκης, 84΄Ρογδάκης / 73΄)

Θέρισσος – Μαραθώνας 1-6
(30΄Κάλλας / 36΄42΄Ντάγκινης, 55΄64΄Μαγούλιος, 74΄81΄Σερβιλάκης)

Ζαρός – Δαφνές 1-0
(68΄Μάτσας)

Άλογο Μαλεβιζίου – Νέοι Μοιρών (αναβλήθηκε)

Ραύκος – Ροδιά (αναβλήθηκε)

 

Δείτε τις βαθμολογίες:

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

  1. Ποσειδώνας 49
  2. Κεραυνός 40
  3. Μοχός 38
  4. Λίντο 32
  5. Νέοι Εργοτέλη 26
  6. Δωριέας 21
  7. Πήγασος 19
  8. Γιούχτας 2010 16
  9. Γούβες 16
  10. Νέοι Ηροδότου 11
  11. Κουνάβοι 1

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

  1. Ρούβας 41
  2. Τύλισος 33
  3. Άγιος Δημήτριος 33
  4. Φαιστός 29
  5. Αγία Βαρβάρα 29
  6. Αετός Ανωγείων 27
  7. Παλιανή 23
  8. Ασήμι 20
  9. ΑΟΚ 17
  10. ΟΦΑΜ 3

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

  1. Ομόνοια Καλλιθέας 39
  2. Δίας 32
  3. Κόροιβος 32
  4. ΠΟΗ 28
  5. ΑΕ Κρητών 27
  6. Δόξα Ηρακλείου 24
  7. Ερμής Ατσαλένιου 21
  8. Μαρτινέγκο 15
  9. Τηγανίτης 15
  10. Γαρίπα 8
  11. Ελπίδες Καρτερού 5
  12. Ηρακλής Νιπιδιτού 5
  13. Νέοι Μινωικής 4

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

  1. Νέοι Αλμυρού 34
  2. Ζαρός 32
  3. Δαφνές 27
  4. Ροδιά 26
  5. Άλογο Μαλεβιζίου 26
  6. Κόρακας 25
  7. Κανάρια 24
  8. Μαραθώνας 22
  9. Γόρτυς 16
  10. Ραύκος 13
  11. Θέρισσος 9
  12. Νέοι Μοιρών 0

Το πρόγραμμα της επόμενης (20η & 17η) αγωνιστικής σε Α2 κ’ Β ΕΠΣΗ αντίστοιχα:

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Κουνάβοι – Γούβες
Λίντο – Ποσειδώνας
Γιούχτας 2010 – Πήγασος
Νέοι Ηροδότου – Μοχός
Δωριέας – Κεραυνός

Ρεπό: Νέοι Εργοτέλη

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Μαρτινέγκο – Νέοι Μινωικής
Κόροιβος – ΑΕ Κρητών
Δόξα Ηρακλείου – ΠΟΗ
Ελπίδες – Ομόνοια Καλλιθέας
Γαρίπα – Τηγανίτης
Δίας – Ερμής Ατσαλένιου

Ρεπό: Ηρακλής Νιπιδιτού

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Κανάρια – Κόρακας
Γόρτυς – Ραύκος
Νέοι Αλμυρού – Ζαρός
Ροδιά – Άλογο Μαλεβιζίου
Δαφνές – Μαραθώνας
Νέοι Μοιρών – Θέρισσος


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ