Συνδεθείτε μαζί μας

ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τα αποτελέσματα της Κυριακής (20/2) και η βαθμολογία στους ομίλους της Α2 & Β ΕΠΣΗ!

Καταιγιστικός Κόροιβος κόντρα στη Γαρίπα, συνωστισμός στην κορυφή του δευτέρου ομίλου της Β ΕΠΣΗ.

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Με δύο παιχνίδια ολοκληρώθηκε η 16η αγωνιστική στον πρώτο όμιλος της Α2 ΕΠΣΗ με τον Δωριέα να παίρνει σπουδαία νίκη και την αναμέτρηση Πήγασος-Νέοι Εργοτέλη να λήγει ισόπαλη.

Πιο συγκεκριμένα, ο Δωριέας με γκολ του Δαγκωνάκη στο 90΄ πανηγύρισε σπουδαία εντός έδρας νίκη με 1-0 επί του Μοχού, ενώ Πήγασος και Νέοι Εργοτέλη μοιράστηκαν τους βαθμούς της ισοπαλίας μετά το τελικό 1-1.

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Νίκη που την ανέβασε,  έστω και προσωρινά, στην πρώτη πεντάδα του πρωταθλήματος πανηγύρισε το πρωί η Φαιστός μετά το τελικό 3-0 επί της Τυλίσου. Ήταν ο Μπρεγκ που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 30΄, για να έρθουν στο δεύτερο ημίχρονο οι Πολυχρονάκης και Καρταλιανάκης και να «σφραγίσουν» τη νίκη για την ομάδα τους.

Στις αναμετρήσεις με ώρα εκκίνησης στις 15:00 Αγία Βαρβάρα και Άγιος Δημήτριος πανηγύρισαν σημαντικές νίκες που τις εδραιώνουν στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Πιο συγκεκριμένα, ο Άγιος Δημήτριος πέρας από την έδρα της Παλιανής επικρατώντας 1-2 με τους Σωτήρχο και Κακλαμάκη να σκοράρουν στο δεύτερο μέρος και τον Ποτηράκη στο 88΄ να μειώνει σε 1-2 για τους γηπεδούχους. Την ίδια ώρα η Αγία Βαρβάρα πανηγύριζεεύκολη εντός έδρας νίκη επί του ΟΦΑΜ με το ευρύ 6-1!

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Διεύρυνε το απόλυτο στον πρώτο όμιλο της Β ΕΠΣΗ η Ομόνοια Καλλιθέας στην 13η στροφή του πρωταθλήματος, με την πρωτοπόρο να επικρατεί 2-0 της ΑΕ Κρητών με τους Παπαδογιωργάκη και Λουλάκη να βρίσκουν δίχτυα.

Καταιγιστικός ήταν ο Κόροιβος απέναντι στη Γαρίπα στην αναμέτρηση που έκλεισε την 13η αγωνιστική στον πρώτο όμιλο της Β ΕΠΣΗ. Πιο συγκεκριμένα, ο Κόροιβος με πρωταγωνιστή τον Μανιουδάκη που σημείωσε χατ-τρικ επικράτησε με το ευρύ 2-7 της Γαρίπας εκτός έδρας.

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Στις αναμετρήσεις που διεξήχθησαν τις πρωινές ώρες η Γόρτυς ήταν επιβλητική κόντρα στους Νέους Μοιρών επικρατώντας με το ευρύ 7-0 και τον Μηναδάκη να πρωταγωνιστεί πετυχαίνοντας πέντε γκολ, ενώ ισόπαλη 1-1 έληξε η αναμέτρηση των Καναριών με τη Θέρισσο.

Παρ’ ότι δεν κατάφεραν να πανηγυρίσουν εντός έδρας νίκη απέναντι στις Δαφνές, με το παιχνίδι να λήγει ισόπαλο 1-1, οι Νέοι Αλμυρού διατηρήθηκαν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις της ημέρας, το Άλογο Μαλεβιζίου επικράτησε εντός έδρας με 2-1 του Ζαρού, ενώ ο Κόρακας πανηγύρισε σημαντική νίκη απέναντι στη Ροδιά με 1-0!

 

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Δωριέας – Μοχός 1-0
(90΄Δαγκωνάκης)

Πήγασος – Νέοι Εργοτέλη 1-1
(75΄Χανιωτάκης / 53΄Ζούζουλας)

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Φαιστός – Τύλισος 3-0
(30΄Μπρεγκ, 49΄Πολυχρονάκης, 57΄Καρταλιανάκης)

Παλιανή – Άγιος Δημήτριος 1-2
(88΄Ποτηράκης / 55΄Σωτήρχος, 60΄Κακλαμάκης)

Αγία Βαρβάρα – ΟΦΑΜ 6-1
[12΄60΄Σαϊτάκης, 30΄35΄Σόρρα, 70΄Κουκουλάκης / 55΄(πεν) Στρατήγης Α., 85΄Τιτάκης]

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Ομόνοια Καλλιθέας – ΑΕ Κρητών 2-0
(32΄Παπαδογιωργάκης, 85΄Λουλάκης)

Γαρίπα – Κόροιβος 2-7
(25΄Πέντι, 45΄Ρόσσου / 15΄22΄63΄Μανιουδάκης, 52΄91΄Αντωνακάκης, 66΄Σχοιναράκης, 88΄Κεφαλάκης)

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Κανάρια – Θέρισσος 1-1
(82΄Βασιλάκης Ν. / 40΄Τουφεξής)

Γόρτυς – Νέοι Μοιρών 7-0
[20΄25΄30΄55΄65΄Μηναδάκης, 50΄Ξαγοραράκης, 72΄(πεν) Παπαδάκης]

Νέοι Αλμυρού – Δαφνές 1-1
(75΄Βολιτάκης / 36΄Καρτσώνης)

Κόρακας – Ροδιά 1-0
(85΄Φουστανάκης)

Άλογο Μαλεβιζίου – Ζαρός 2-1
[7΄(πεν) Ζερβός Ν., 79΄Γκιαουράκης / 85′ Καλεμάκης]

 

Δείτε τις βαθμολογίες:

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

  1. Ποσειδώνας 43
  2. Κεραυνός 31
  3. Μοχός 29
  4. Λίντο 28
  5. Νέοι Εργοτέλη 26
  6. Δωριέας 18
  7. Πήγασος 16
  8. Γιούχτας 2010 15
  9. Γούβες 12
  10. Νέοι Ηροδότου 11
  11. Κουνάβοι 0

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

  1. Ρούβας 32
  2. Άγιος Δημήτριος 30
  3. Αγία Βαρβάρα 28
  4. Τύλισος 24
  5. Φαιστός 23
  6. Αετός Ανωγείων 21
  7. Παλιανή 20
  8. Ασήμι 17
  9. ΑΟΚ 16
  10. ΟΦΑΜ 3

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

  1. Ομόνοια Καλλιθέας 36
  2. Κόροιβος 26
  3. Δίας 25
  4. ΠΟΗ 25
  5. ΑΕ Κρητών 21
  6. Δόξα Ηρακλείου 20
  7. Ερμής Ατσαλένιου 15
  8. Μαρτινέγκο 15
  9. Τηγανίτης 15
  10. Γαρίπα 8
  11. Ελπίδες Καρτερού 5
  12. Ηρακλής Νιπιδιτού 5
  13. Νέοι Μινωικής 4

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

  1. Νέοι Αλμυρού 28
  2. Ζαρός 26
  3. Κανάρια 24
  4. Δαφνές 24
  5. Ροδιά 23
  6. Κόρακας 22
  7. Άλογο Μαλεβιζίου 20
  8. Γόρτυς 16
  9. Μαραθώνας 16
  10. Ραύκος 10
  11. Θέρισσος 9
  12. Νέοι Μοιρών 0

 

Το πρόγραμμα της επόμενης (17ης και 14ης) αγωνιστικής στους ομίλους της Α2 κ’ Β ΕΠΣΗ:

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Σάββατο 26 Φεβρουαρίου – 15:00

Νέοι Εργοτέλη – Δωριέας
Κουνάβοι – Γιούχτας 2010

Κυριακή 27 Φεβρουαρίου – 11:30

Γούβες – Κεραυνός

Κυριακή 27 Φεβρουαρίου – 15:00

Μοχός – Λίντο

Κυριακή 27 Φεβρουαρίου – 18:30

Νέοι Ηροδότου – Πήγασος

Ρεπό: Ποσειδώνας

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Σάββατο 26 Φεβρουαρίου – 15:00

Άγιος Δημήτριος – Ρούβας
ΟΦΑΜ – Φαιστός
Αετός Ανωγείων – Ασήμι
ΑΟ Καμινίων – Αγία Βαρβάρα
Τύλισος – Παλιανή

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Σάββατο 26 Φεβρουαρίου – 15:00

Ελπίδες – Ερμής Ατσαλένιου
Νέοι Μινωικής – Ηρακλής Νιπιδιτού

Σάββατο 26 Φεβρουαρίου – 18:30

Δόξα Ηρακλείου – Δίας

Κυριακή 27 Φεβρουαρίου – 11:30

ΑΕ Κρητών – ΠΟΗ
Κόροιβος – Τηγανίτης

Κυριακή 27 Φεβρουαρίου – 15:00

Μαρτινέγκο – Ομόνοια Καλλιθέας

Ρεπό: Γόρτυς

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Σάββατο 26 Φεβρουαρίου – 15:00

Νέοι Αλμυρού – Κόρακας

Κυριακή 27 Φεβρουαρίου – 11:30

Δαφνές – Κανάρια
Ροδιά – Γόρτυς
Νέοι Μοιρών – Ραύκος
Μαραθώνας – Άλογο Μαλεβιζίου

Κυριακή 27 Φεβρουαρίου 15:00

Θέρισσος – Ζαρός


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ