Τα αποτελέσματα της Κυριακής (27/2) και η βαθμολογία στους ομίλους της Α2 & Β ΕΠΣΗ!

Γκολ και θέαμα στον πρώτο όμιλο της Β ΕΠΣΗ, σπουδαίο «διπλό» του Κεραυνού στη Χερσόνησο.

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Με τρεις αναμετρήσεις ολοκληρώνεται σήμερα η 17η αγωνιστική στον πρώτο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ, με τον Κεραυνό να πραγματοποιεί σπουδαία ανατροπή στην πρώτη χρονιά αναμέτρηση της ημέρας, ενώ αργότερα ο Μοχός πανηγύρισε την εντός έδρας νίκη κόντρα στο Λίντο. Υπενθυμίζουμε πως η αναμέτρηση μεταξύ Νέων Εργοτέλη και Δωριέα έχει αναβληθεί λόγω υγειονομικού πρωτοκόλλου, ενώ ο αγώνας Νέοι Ηροδότου-Πήγασος έχει προγραμματιστεί για τις 18:30.

Πιο συγκεκριμένα, το πρωί ο Κεραυνός αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, κατάφερε να κάνει την ανατροπή από το 88΄ και μετά με δύο γκολ των Κυπραίου και Ξημεράκη επικρατώντας με το τελικό 3-4! Στην αναμέτρηση με ώρα έναρξης στις 15:00 ο Μοχός με γκολ του Νταουσιάνη μόλις στο 7ο λεπτό του αγώνα κατάφερε να πάρει την εντός έδρας νίκη με 1-0 επί του Λίντο.

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Γκολ και θέαμα προσέφεραν οι σημερινές αναμετρήσεις για την 14η αγωνιστική στον πρώτο όμιλο της Β ΕΠΣΗ, με τους Κόροιβο, ΑΕ Κρητών και Ομόνοια Καλλιθέας να πανηγυρίζουν σημαντικές νίκες με μεγάλο σκορ.

Πιο συγκεκριμένα, ο Κόροιβος δε δυσκολεύτηκε απέναντι στον Τηγανίτη επικρατώντας με 4-1 και τους Σχοιναράκη Ν., Γεναράκη, Μανιουδάκη και Αντωνακάκη να υπογράφουν τη νίκη της ομάδας τους. Το μοναδικό γκολ από πλευράς Τηγανίτη σημείωσε ο Δημητρακόπουλος στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο γήπεδο του ΕΓΟΗ, η ΑΕ Κρητών επιβλήθηκε με το ευρύ 5-1 επί του ΕΓΟΗ, σε μια αναμέτρηση που τα πέντε εκ των έξι συνολικών τερμάτων σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος του αγώνα. Το μοναδικό γκολ του πρώτου ημιχρόνου σημείωσε ο Ριζάκης στο 44΄ για την ΑΕ Κρητών, ενώ Τσουβαλάς, Γιακουμάκης, Κοκοσάλης και Στιβακτάκης βρήκαν δίχτυα στο δεύτερο μέρος για τους γηπεδούχους. Για τον ΠΟΗ το μοναδικό πέτυχε ο Στειακάκης στο 50ο λεπτό του αγώνα.

Το μοναδικό «διπλό» της ημέρας στην κατηγορία πραγματοποιήθηκε στο Μαρινέγκο-Ομόνοια Καλλιθέας, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν εύκολα με το τελικό 1-4! Η Ομόνοια Καλλιθέας πήρε το προβάδισμα μόλις στο 9΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πουλακάκη. Στη συνέχεια τη σκυτάλη πήρε ο Πολίτης ο οποίος εξελίχθηκε σε πρωταγωνιστή της αναμέτρησης πετυχαίνοντας χατ-τρικ, ενώ το μοναδικό γκολ για το Μαρτινέγκο σημείωσε ο Μουρατάι στο 63΄.

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Με τέσσερις αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε σήμερα η 14η αγωνιστική στον δεύτερο όμιλο της Β ΕΠΣΗ, με τις Ροδιά, Άλογο Μαλεβιζίου, Δαφνές και Ζαρό να συνεχίζουν με νίκες.

Πιο συγκεκριμένα, η Ροδιά πανηγύρισε σημαντική νίκη με 4-2 επί της Γόρτυνας φτάνοντας τους 26 βαθμούς στο πρωτάθλημα, ενώ πλέον το Άλογο Μαλεβιζίου βρίσκεται στην 6η θέση με 23 βαθμούς μετά τη νίκη του με 0-4 επί του Μαραθώνα στα Καλέσα.

Στις Δαφνές η ομώνυμη ομάδα επικράτησε με 5-1 των Καναριών φτάνοντας τους 27 βαθμούς και τη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μετά και τη νίκη του Ζαρού με 0-3 στην έδρα του της Θερίσσου, η οποία τον ανέβασε στη 2η θέση.