Τα αποτελέσματα της Κυριακής (28/11) και η βαθμολογία στην Α1 ΕΠΣΗ!

Πήρε το ντέρμπι και ανέβηκε πρώτος ο ΑΟΤ, γλίτωσε την ήττα αλλά άφησε βαθμούς η ΑΕΚ.

Ο ΑΟ Τυμπακίου ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι με τον ΠΑΟ Κρουσώνα για την 11η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ, που παράλληλα εκμεταλλεύτηκε και την ισοπαλία της ΑΕΚατσαμπά με ΠΑΝΟΜ και έμεινε μόνος… πρώτος στον κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Στο Τυμπάκι, ο ΑΟΤ πήρε σπουδαία νίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ με 2-0 στο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ, νίκη η οποία τον ανέβασε μόνο στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Δύο γρήγορα γκολ στις αρχές των δύο ημιχρόνων ήταν αρκετά για τους γηπεδούχους ώστε να πάρουν τη νίκη με τους Παπανδρέου και Παπάδακη να βρίσκουν δίχτυα.

Την ίδια στιγμή στην Ελιά η ΑΕ Κατσαμπά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη μένοντας ισόπαλη 2-2 με τον ΠΑΝΟΜ, ο οποίος στο 90΄ πίστεψε ότι θα έφευγε με τους τρεις βαθμούς όταν ο Παπαδάκης έκανε την ανατροπή για την ομάδα του. Κάτι τέτοιο όμως δε συνέβη αφού δύο λεπτά αργότερα ο Δάσκος έσωσε το βαθμό για τους γηπεδούχους. Το 1-0 το έκανε μόλις στο 2΄ ο Βαρδονικολάκης, ενώ για τον ΠΑΝΟΜ είχε ισοφαρίσει σε 1-1 ο Νίκολι στο 35ο λεπτό.

Εμφατική εντός έδρας νίκη πανηγύρισε ο Ανθεστίων μετά το 5-0 επί του ΕΓΟΗ με τους Μπερνίκου (2), Δρακούλη, Χριστοφοράκη και Δοργιωμανωλάκη να είναι στον πίνακα των σκόρερ.

Σημαντική εντός έδρας νίκη πέτυχαν και τα Δειλινά που επιβλήθηκαν με 3-1 της Τριτωνίας, ενώ η Δαμάστα πανηγύρισε και αυτή νίκη στην έδρα της με τον Κωτούλα στο 33΄να σημειώνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης επί των Ασιτών.