Συνδεθείτε μαζί μας

ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τα αποτελέσματα της Κυριακής (30/01) και η βαθμολογία στους ομίλους της Α2 & Β ΕΠΣΗ!

Αγχωτική νίκη για Δωριέα, μοιρασιά στο Μοχό – Σπουδαίες νίκες για Κόρακα-Μαραθώνα.

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Τρεις αναμετρήσεις περιελάμβανε το σημερινό πρόγραμμα στον πρώτο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ με τους Νέους Εργοτέλη και Δωριέα να επικρατούν των Κουνάβων και Γουβών αντίστοιχα, ενώ ισόπαλο 2-2 έληξε το ματς ανάμεσα στον Μοχό και τον Κεραυνό.

Πιο συγκεκριμένα, το πρωί οι Νέοι Εργοτέλη πανηγύρισαν σημαντικό «διπλό» επικρατώντας 0-2 των Κουνάβων, με τους Κόκκινο και Καλαϊτζάκη Ν. να σημειώνουν τα γκολ της μεγάλης νίκης.

Στις αναμετρήσεις με ώρα έναρξης στις 15:00, ο Δωριέας επικράτησε 3-2 των Γουβών με τους Πεχυνάκη, Δημοσθένους και Φραγκιεδάκη να βρίσκουν δίχτυα για τους γηπεδούχους, ενώ ο Νερατζάκης σημείωσε και τα δύο τέρματα των Γουβών.

Στον Μοχό η ομώνυμη ομάδα ήρθε ισόπαλη 2-2 απέναντι στον Κεραυνό με τον Γιακουμάκη στο 6΄ να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του Κεραυνού και τους Μίχο και Σούρσο να κάνουν την ανατροπή για τους γηπεδούχους. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε στο 70΄ ο Δασκαλάκης για τους φιλοξενούμενους.

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Τρεις αναμετρήσεις περιελάμβανε το σημερινό πρόγραμμα στον δεύτερο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ με τους Ρούβα και Παλιανή να παίρνουν σημαντικά «τρίποντα», ενώ η αναμέτρηση Άγιος Δημήτριος-ΟΦΑΜ έχει προγραμματιστεί για της 18:30.

Πιο συγκεκριμένα, η Παλιανή πήρε δύσκολη και αγχωτική εντός έδρας νίκη με 1-0 απέναντι στην Αγία Βαρβάρα με τον Κριτσωτάκη να σημειώνει το μοναδικό γκολ του αγώνα στο 35ο λεπτό. Την ίδια ώρα, ο Ρούβας έφευγε με σπουδαίο «διπλό» από την έδρα της Τυλίσου επικρατώντας με 1-2. Μιχελουδάκης και Ξημεράκης Α. ήταν οι ποδοσφαιριστές που βρήκαν δίχτυα για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο Αμαραντίδης είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης.

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Με δύο αναμετρήσεις ολοκληρώνεται σήμερα η 10η αγωνιστική στον πρώτο όμιλο της Β ΕΠΣΗ, με την Ομόνοια Καλλιθέας να παίρνει σημαντική εκτός έδρας νίκη 1-0 με γκολ του Πουλακάκη στο 50΄ επί της Γαρίπας.

Υπενθυμίζουμε πως η αναμέτρηση Τηγανίτης-Δίας έχει προγραμματιστεί για της 18:30.

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Συνολικά πέντε αναμετρήσεις είχε το σημερινό πρόγραμμα στον δεύτερο όμιλο της Β ΕΠΣΗ με τις τρεις να διεξάγονται τις πρωινές ώρες.

Πιο συγκεκριμένα, στα Καλέσα ο Μαραθώνας δε δυσκολεύτηκε να περάσει το εμπόδιο των Νέων Μοιρών επικρατώντας με το εντυπωσιακό 8-0! Νταγκίνης, Βιτσαξάκης, Σχοιναράκης και Ρογδάκης σημείωσαν από ένα γκολ έκαστος, ενώ Παπαδομιχελάκης και Ρουμπάκης βρήκαν δίχτυα δις.

Ισόπαλες έληξαν οι άλλες δύο πρωινές αναμετρήσεις με το Άλογο Μαλεβιζίου να αναδεικνύεται ισόπαλο 2-2 με τις Δαφνές, ενώ 1-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση Κανάρια – Γόρτυς με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα εύστοχο πέναλτι η καθεμία.

Στις άλλες δύο αναμετρήσεις της ημέρας, σπουδαία νίκη με 0-2 πανηγύρισε ο Κόρακας στην έδρα της Θερίσσου, ενώ ισόπαλη δίχως τέρματα έληξε η αναμέτρηση Ζαρός-Ροδιά.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Κουνάβοι – Νέοι Εργοτέλη 0-2
(30΄Κόκκινος, 90+4΄Καλαϊτζάκης Δ.)

Δωριέας – Γούβες 3-2
[7΄Πεχυνάκης, 60΄Δημοσθένους, 75΄Φραγκιεδάκης / 33΄80΄(πεν) Νερατζάκης Α]

Μοχός – Κεραυνός 2-2
(51΄Μίχος, 67΄Σούρσος / 6΄Γιακουμάκης, 70΄Δασκαλάκης)

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Παλιανή – Αγία Βαρβάρα 1-0
(35΄Κριτσωτάκης)

Τύλισος – Ρούβας 1-2
(35΄Αμαραντίδης / 15΄Μιχελουδάκης, 47΄Ξημεράκης Α.)

Άγιος Δημήτριος – ΟΦΑΜ (18:30)

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Ομόνοια Καλλιθέας – Γαρίπα 1-0
(50΄Πουλακάκης)

Τηγανίτης – Δίας (18:30)

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Μαραθώνας – Νέοι Μοιρών 8-0
[13΄(πεν) Ντάγκινης, 41΄Βιτσαξάκης, 60΄82΄(πεν) Παπαδομιχελάκης, 72΄86΄Ρουμπάκης, 74΄Σχοιναράκης, 89΄Ρογδάκης]

Άλογο Μαλεβιζίου – Δαφνές 2-2
[12΄Νικηφόρος, 27΄Σημαιάκης / 23΄Καρτσώνης, 48΄(πεν) Τζωρακοελευθεράκης]

Κανάρια – Γόρτυς 1-1
[45΄(πεν) Βασιλάκης Ν. / 53΄(πεν) Μηναδάκης]

Θέρισσος – Κόρακας 0-2
(56΄Ρογδάκης, 75΄Δαριβιανάκης)

Ζαρός – Ροδιά 0-0

 

Δείτε τις βαθμολογίες:

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

  1. Ποσειδώνας 34
  2. Κεραυνός 25
  3. Λίντο 24
  4. Μοχός 23
  5. Νέοι Εργοτέλη 22
  6. Δωριέας 15
  7. Γιούχτας 2010 14
  8. Πήγασος 12
  9. Γούβες 6
  10. Νέοι Ηροδότου 5
  11. Κουνάβοι 0

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

  1. Ρούβας 23
  2. Τύλισος 23
  3. Αγία Βαρβάρα 21
  4. Φαιστός 19
  5. Άγιος Δημήτριος 18
  6. Παλιανή 18
  7. ΑΟΚ 16
  8. Ασήμι 13
  9. Αετός Ανωγείων 12
  10. ΟΦΑΜ 3

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

  1. Ομόνοια Καλλιθέας 27
  2. Κόροιβος 20
  3. Δίας 19
  4. ΠΟΗ 16
  5. ΑΕ Κρητών 15
  6. Ερμής Ατσαλένιου 15
  7. Δόξα Ηρακλείου 13
  8. Μαρτινέγκο 12
  9. Τηγανίτης 9
  10. Γαρίπα 5
  11. Ηρακλής Νιπιδιτού 5
  12. Ελπίδες Καρτερού 4
  13. Νέοι Μινωικής 4

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

  1. Ζαρός 20
  2. Κανάρια 20
  3. Νέοι Αλμυρού 18
  4. Ροδιά 17
  5. Δαφνές 17
  6. Κόρακας 16
  7. Άλογο Μαλεβιζίου 14
  8. Γόρτυς 13
  9. Μαραθώνας 10
  10. Ραύκος 10
  11. Θέρισσος 8
  12. Νέοι Μοιρών 0

Η επόμενη αγωνιστική (14η κ’ 11η) στους ομίλους της Α2 & Β ΕΠΣΗ αντίστοιχα:

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Σάββατο 5 Φεβρουαρίου – 15:00

Ποσειδώνας – Δωριέας
Κεραυνός – Γιούχτας 2010

Κυριακή 6 Φεβρουαρίου – 15:00

Πήγασος – Μοχός
Γούβες – Νέοι Εργοτέλη

Κυριακή 6 Φεβρουαρίου – 18:30

Νέοι Ηροδότου – Κουνάβοι

Ρεπό: Λίντο

 

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Σάββατο 5 Φεβρουαρίου – 15:00

Ασήμι – Παλιανή

Κυριακή 6 Φεβρουαρίου – 15:00

Αετός Ανωγείων – Τύλισος
Αγία Βαρβάρα – Φαιστός
Ρούβας – ΟΦΑΜ

Κυριακή 6 Φεβρουαρίου – 18:30

ΑΟ Καμινίων – Άγιος Δημήτριος

 

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Σάββατο 5 Φεβρουαρίου – 18:30

Δόξα Ηρακλείου – Μαρτινέγκο
Ερμής Ατσαλένιου – Κόροιβος

Κυριακή 6 Φεβρουαρίου – 11:30

Γαρίπα – ΠΟΗ
Ελπίδες – ΑΕ Κρητών

Κυριακή 6 Φεβρουαρίου – 11:45

Ομόνοια Καλλιθέας – Τηγανίτης

Κυριακή 6 Φεβρουαρίου – 15:00

Δίας – Ηρακλής Νιπιδιτού

Ρεπό: Νέοι Μινωικής

 

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Σάββατο 5 Φεβρουαρίου – 15:00

Κανάρια – Ραύκος

Κυριακή 6 Φεβρουαρίου – 11:30

Νέοι Μοιρών – Κόρακας
Δαφνές – Θέρισσος
Ροδιά – Μαραθώνας
Γόρτυς – Ζαρός

Κυριακή 6 Φεβρουαρίου – 15:00

Νέοι Αλμυρού – Άλογο Μαλεβιζίου


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ