ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (09/10) σε Α1 & Α2 ΕΠΣΗ!

Σπουδαίες εκτός έδρας νίκες για ΑΕ Κατσαμπά και Μινωϊκή.

Α1 ΕΠΣΗ

Με νίκες συνέχισαν οι φιλοξενούμενες ομάδες στους σημερινούς αγώνες για την τρίτη αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Ειδικότερα, η ΑΕ Κατσαμπά πήρε σπουδαίο «διπλό» στην έδρα των Μοιρών επικρατώντας 0-2 με τα γκολ των Κοκκινάκη και Τσατσάκη στο 57΄ και στο 67΄ αντίστοιχα. Στον άλλον αγώνα της ημέρας η Μινωϊκή έφυγε με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της Βόνης νικώντας με 1-3. Τα γκολ του αγώνα σημείωσαν ο Ζερβάκης (30΄) για τους γηπεδούχους και οι Μαρκόπουλος (41΄, 60΄) και Ταμπάκης (69΄) για τους φιλοξενούμενους.

Α2 ΕΠΣΗ

Την αυλαία της νέας σεζόν στην Α2 ΕΠΣΗ άνοιξε ο πρώτος όμιλος με τους γηπεδούχους των τριών σημερινών αναμετρήσεων να ξεκινούν με το… δεξί τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις.

Πιο συγκεκριμένα, το Λίντο φιλοξένησε στην έδρα του τους Νέους Εργοτέλη με τους γηπεδούχους να επικρατούν 3-0 χάρη στα γκολ του Παπαδάκη (48΄, 72΄) και του Σφακιανάκη στο 93ο λεπτό της αναμέτρησης.

Με 1-0 επικράτησε ο Δωριέας στον εντός έδρας αγώνα επί των Κουνάβων με τον Μαμφρέδα να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ για την ομάδα του μόλις στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στον τρίτο και τελευταίο αγώνα της ημέρας, ο Πήγασος διέλυσε τις Γούβες  στην έδρα του επικρατώντας 6-1 με τους Οικονομάκη (23΄, 65΄, 87΄) και Χριστοφή (35΄ 62΄ 78΄) να πετυχαίνουν αμφότεροι χατ-τρικ, ενώ το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους σημείωσε ο Αμανάκης στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης.