Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (12/3) στους ομίλους της Β ΕΠΣΗ!

Γκολ και θέαμα στο Ηρακλής Νιπιδιτού-Κόροιβος, επιβλητικοί οι Νέοι Αλμυρών κόντρα στα Κανάρια.

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Με τρεις αναμετρήσεις άνοιξε σήμερα η αυλαία της 15ης αγωνιστικής στον πρώτο όμιλο της Β ΕΠΣΗ, με τους Κόροιβο, ΑΕ Κρητών και Δία να πανηγυρίζουν σημαντικές νίκες.

Γκολ και θέαμα απόλαυσαν όσοι βρέθηκαν στις Άγιες Παρασκιές με τον Κόροιβο να επικρατεί με το εντυπωσιακό 4-6 του Ηρακλή Νιπιδιτού! Βουιδάσκης, Νιωτάκης και Μαλαδάκης (δύο γκολ) σημείωσαν τα γκολ για τους γηπεδούχους, ενώ για τους φιλοξενούμενους δίχτυα βρήκαν οι Αντωνακάκης (δύο γκολ), Μανιουδάκης (χατ-τρικ) και Καβάζης.

Στο γήπεδο του ΕΓΟΗ η ΑΕ Κρητών επιβλήθηκε με 1-0 των Νέων Μινωικής με τον Τσουβαλά να σημειώνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 83ο λεπτό, ενώ στο τελευταίο χρονικά ματς ο Δίας επικράτησε εντός έδρας με 2-0 των Ελπίδων.

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Οι Νέοι Αλμυρού δεν δυσκολεύτηκαν απέναντι στα Κανάρια τα οποία και συνέτριψαν με το τελικό 0-6! Με τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έκαναν… πάρτι με τους Κοκολογιαννάκη Ι., Ρούκο, Φιτσοδασκαλάκη, Νοδαράκη, Ρούκο και Βολιτάκη να χρίζονται σκόρερ για την ομάδα του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη.