Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (21/11) στους ομίλους της Α2 & Β ΕΠΣΗ!

Μόνος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα ο Ποσειδώνας, συνεχίζει να εντυπωσιάζει ο Κόροιβος.

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Σπουδαία αναμέτρηση διεξήχθη σήμερα στο Λίντο με τον Ποσειδώνα να παίρνει τη νίκη στο τέλος με ανατροπή στην… ανατροπή και το τελικό 3-2 να δίνει τους τρεις βαθμούς στους γηπεδούχους, οι οποίοι πλέον βρίσκονται μόνη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα των Πατελών πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Λυμπερόπουλο, ωστόσο τα… πιτσιρίκια του Άρη Μαυρογιαννάκη κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή. Ενώ όλα έδειχναν ότι οι φιλοξενούμενοι θα έπαιρναν μια εντυπωσιακή νίκη και θα διεύρυναν τη διαφορά τους από τη 2η θέση, ο Ποσειδώνας με δύο γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης κατάφερε να… κλέψει τη νίκη και να φτάσει στη δική του ανατροπή του σκορ.

Στο άλλο ματς της ημέρας οι Νέοι Ηροδότου παρότι προηγήθηκαν στο σκορ,  δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με τον Δωριέα να ισοφαρίζει στο τελικό 1-1.

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Μία ακόμα σημαντική νίκη πανηγύρισε σήμερα ο Κόροιβος επικρατώντας εντός έδρας με 2-0 του Μαρτινέγκο. Τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Σχοιναράκης και Δρίβας στο 55ο και στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης αντίστοιχα. Με αυτήν τη νίκη ο Κόροιβος συνεχίζει τις υψηλές… πτήσεις παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Στην άλλη αναμέτρηση των 15:00 ο ΠΟΗ  πήρε σημαντικό «διπλό» επικρατώντας με 1-2 στην έδρα των Ελπίδων Καρτερού. Στα άλλα ματς της ημέρας η Δόξα Ηρακλείου ήταν εντυπωσιακή καταφέρνοντας να κερδίσει τους Νέους Μινωικής με 6-0, ενώ μεγάλο «διπλό» πανηγύρισε και ο Παναθηναϊκός, ο οποίος επικράτησε των Ελπίδων με 1-2.