Συνδεθείτε μαζί μας

ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (26/3) στους ομίλους της Α2 ΕΠΣΗ!

Έκοψαν βαθμούς από τον Ποσειδώνα οι Κουνάβοι, πανηγύρισαν ανατροπές Δωριέας και Κεραυνός.

Οι Κουνάβοι υποχρέωσαν σε απώλεια βαθμών τον πρωτοπόρο Ποσειδώνα, ενώ σπουδαίες νίκες με ανατροπή πανηγύρισαν Δωριέας και Κεραυνός για την 21η αγωνιστική στον πρώτο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ!

Πιο συγκεκριμένα, ο Ποσειδώνας έμεινε στο 1-1 στην έδρα του κόντρα στους Κουνάβους, οι οποίοι πήραν τον δεύτερο βαθμό τους στο πρωτάθλημα μετά την…. αναπάντεχη ισοπαλία μεταξύ των δύο ομάδων.

Την ίδια ώρα ο Κεραυνός επικράτησε 2-1 με ανατροπή επί των Νέων Εργοτέλη μειώνοντας τη διαφορά από την κορυφή, ενώ σπουδαία ανατροπή πανηγύρισε και ο Δωριέας μετά το τελικό 2-3 κόντρα στον Γιούχτα 2010. Μεγάλος πρωταγωνιστικής για την ομάδα του Δωριέα ήταν ο Σαϊτάκης σημειώνοντας χατ-τρικ.

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις για τον πρώτο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ, το Λίντο επιβλήθηκε εκτός έδρας με το εντυπωσιακό 3-4 επί του Πήγασου , ενώ ο Μοχός επικράτησε με 3-1 των Γουβών παραμένοντας στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Δράση είχαμε σήμερα και στα Play outs του δευτέρου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ, με την αναμέτρηση του Ασημίου με τον ΑΟΚ να λήγει ισόπαλη 1-1.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Γιούχτας 2010 – Δωριέας 2-3
(15΄78΄Παχάκης / 30΄87΄90΄Σαϊτάκης)

Μοχός – Γούβες 3-1
(43΄68΄Ποντίκαλης, 54΄Ρουσοχατζάκης / 80΄Κωσταντινίδης)

Πήγασος – Λίντο 3-4
(40΄Αγγέλης, 87΄Κανταρτζής Μ., 89΄Φαιδρός / 2΄70΄Φρέσκος, 26΄Κουρής, 46΄Γκιουλμιχάλης)

Κεραυνός – Νέοι Εργοτέλη 2-1
(60΄Μπέης, 81΄Ξημεράκης / 36΄Κόκκινος)

Ποσειδώνας – Κουνάβοι 1-1
(45΄Παπάς / 44΄Σαριδάκης)

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play outs

Ασήμι – ΑΟΚ 1-1
(45΄Χατζάκης / 60΄Κοσκινάς)

Δείτε τη βαθμολογία στον πρώτο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ:

  1. Ποσειδώνας 53
  2. Κεραυνός 46
  3. Μοχός 44
  4. Λίντο 35
  5. Νέοι Εργοτέλη 29
  6. Δωριέας 24
  7. Γιούχτας 2010 19
  8. Πήγασος 19
  9. Γούβες 19
  10. Νέοι Ηροδότου 11
  11. Κουνάβοι 2

Το πρόγραμμα για αύριο (27/3):

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play offs

Ρούβας – Τύλισος (16:00)
Άγιος Δημήτριος – Αγία Βαρβάρα (19:00)

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play outs

Παλιανή – Αετός Ανωγείων (16:00)

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Ερμής Ατσαλένιου – Τηγανίτης (11:00)
Νέοι Μινωικής – Δόξα Ηρακλείου (12:30)
Ηρακλής Νιπιδιτού – Γαρίπα (12:30)
Ομόνοια Καλλιθέας – Δίας (12:30)
Μαρτινέγκο – Κόροιβος (16:00)
ΠΟΗ – Ελπίδες (19:00)

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Νέοι Μοιρών – Δάφνες (12:00)
Άλογο Μαλεβιζίου – Γόρτυς (12:30)
Μαραθώνας – Νέοι Αλμυρού (12:30)
Θέρισσος – Ροδιά (12:30)
Κόρακας – Ραύκος (16:00)
Ζαρός – Κανάρια (16:00)


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ