Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (29/01) και η βαθμολογία της Α1 ΕΠΣΗ!

Με σημαντικές νίκες συνέχισαν Χερσόνησος και Βόνη.

Δύο αναμετρήσεις είχε το σημερινό πρόγραμμα για τη 18η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ, με τις Χερσόνησο και Βόνη να επικρατούν των Ασιτών και της Μινωικής αντίστοιχα.

Πιο συγκεκριμένα, στη Χερσόνησο η ομώνυμη ομάδα δε δυσκολεύτηκε να πάρει το «τρίποντο» απέναντι στις Ασίτες επικρατώντας 4-1 με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Φρόκου που πέτυχε καρέ τερμάτων, ενώ για τους φιλοξενούμενους το γκολ της τιμής σημείωσε ο Κοζορώνης Ν. στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο άλλο ματς της ημέρας η Βόνη πανηγύρισε σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 0-2 επί της Μινωικής με τους Παπαδάκη και Βλάχο να διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα με γκολ στο 33ο και στο 60ο λεπτό αντίστοιχα.

Ο ΟΦΑ πήρε τους τρεις βαθμούς με νίκη στα χαρτιά 3-0 επί της Τριτωνίας που έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.