Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (4/12) στους ομίλους της Α2 & Β ΕΠΣΗ!

Νίκησε και ανέβηκε μόνος στην κορυφή ο Κόροιβος, καταιγιστικός Ποσειδώνας κόντρα στο Λίντο

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Εύκολο απόγευμα είχε ο Ποσειδώνας επικρατώντας στην έδρα του με 5-1 επί του Λίντο για την 9η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ. Μεγάλος πρωταγωνιστής της νίκης για τους γηπεδούχους ήταν ο Λυμπερόπουλος που με δύο δικά του γκολ στο 21΄ και στο 42΄ άνοιξε το δρόμο για ένα ακόμα τρίποντο της ομάδας του, ενώ στο 75ο λεπτό πέτυχε «χατ-τρικ». Συμιανάκης και Βιλανάκης βρέθηκαν και εκείνοι στον πίνακα των σκόρερ μετά τα γκολ που σημείωσαν στο 68ο και στο 79ο λεπτό αντίστοιχα, ενώ το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους πέτυχε στο 90΄ ο Κομνηνός. Με αυτήν τη νίκη ο Ποσειδώνας παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, ενώ αύξησε την διαφορά από τον δεύτερο Κεραυνό.

Η αναμέτρηση μεταξύ του Κεραυνού με τον Δωριέα διακόπηκε στο 52ο λεπτό και με το σκορ 4-2 υπέρ του Κεραυνού λόγω σκότους. Για τους γηπεδούχους ο Γιακουμάκης ήταν καταπληκτικός σημειώνοντας και τα τέσσερα γκολ. Ο διαιτητής της αναμέτρησης, Ι. Δασκαλάκης, διέκοψε την αναμέτρηση αφού ένας προβολέας δεν άναβε με αποτέλεσμα να μην υπάρχει ο κατάλληλος φωτισμός στο γήπεδο. Η τύχη του αγώνα πλέον περνάει στα χέρια της ΕΠΣΗ.

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Συνέχεια στο απόλυτο με εμφατικό τρόπο έδωσε ο Κόροιβος μετά την εύκολη επικράτηση με 0-4 στην εκτός έδρας αναμέτρηση κόντρα στις Ελπίδες. Με αυτήν τη νίκη οι «πράσινοι» ανέβηκαν μόνοι στην κορυφή του ομίλου και πλέον περιμένουν το αυριανό αποτέλεσμα της Ομόνοιας Καλλιθέας απέναντι στον ΠΟΗ. Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους σημείωσαν οι Μανιουδάκης στο 33΄, Γεναράκης στο 37΄,Αντωνακάκης στο 55΄ και Καλογεράκης στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης.

Εύκολο απόγευμα πέρασε ο Ερμής Ατσαλένιου στην έδρα του Ηρακλή Νιπιδιτού επικρατώντας με το εμφατικό 1-4! Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα παίρνοντας μια σημαντική νίκη χάρη στα γκολ των Κουγιού και Τζαγκαράκη που σκόραραν από δύο φορές ο καθένας. Το μοναδικό γκολ από πλευράς γηπεδούχων σημείωσε ο Νιωτάκης στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης.

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Σπουδαία νίκη πανηγύρισαν τα Κανάρια με 1-0 επί του Γιούχτα στην έδρα του πρώτου με τον Βασιλάκη Ν. να σημειώνει το μοναδικό γκολ του αγώνα, ενώ αναβολή είχαμε στην άλλη αναμέτρηση μεταξύ των Νέων Αλμυρού που είχε προγραμματιστεί για σήμερα, καθώς στους φιλοξενούμενους βρέθηκε θετικό κρούσμα κορωνοϊού.