Τα αποτελέσματα της Κυριακής (5/12) και η βαθμολογία στην Α1 ΕΠΣΗ!

Επιστροφή στις νίκες για ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και Μινωϊκή, νίκησε και διατηρήθηκε στην κορυφή ο ΑΟΤ

Δύσκολα αλλά αποτελεσματικά ο ΑΟ Τυμπακίου επικράτησε 2-1 του Ανθεστίωνα, την ίδια ώρα που ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και Μινωϊκή επέστρεψαν στις νίκες για την 12η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Ο ΑΟ Τυμπακίου δυσκολεύτηκε αλλά έκαμψε την αντίσταση του Ανθεστίωνα επικρατώντας με 2-1, νίκη η οποία τον διατήρησε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Παπανδρέου και Ζαφείρης στο 35ο και στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ για τον Ανθεστίωνα μείωσε σε 2-1 ο Χριστοφοράκης στο 75ο λεπτό.

Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΟ Κρουσώνα στην εντός έδρας αναμέτρηση κόντρα στη Χερσόνησο, της οποίας επικράτησε με 2-0! Όλα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο για τους γηπεδούχους, με τους Κανδριστάκη και Μαραθιανό να βρίσκουν δίχτυα στο 5ο και στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στις νίκες επέστρεψε και η ΑΕ Κατσαμπά, η οποία επικράτησε με εμφατικό τρόπο (0-4) στην έδρα της Βόνης. Η ομάδα του Νίκου Ανδριανάκη ήταν καλύτερη καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης με τους Τσίχλα, Παπακώστα, Κοκκινάκη και Τάγγινη να σκοράρουν για τους «κιτρινόμαυρους».

Νίκη μετά από καιρό πανηγύρισε και η Μινωϊκή επικρατώντας με 1-3 στην έδρα του ΕΓΟΗ. Το σκορ του αγώνα άνοιξε ο Μαγάκης στο 25΄, ενώ στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ισοφάρισε για τους γηπεδούχους ο Παναούσης. Η Μινωϊκή στη συνέχεια ήταν πιο αποτελεσματική καταφέρνοντας με τους Ψαρρά και Χατζηδημητρίου να πάρει τους τρεις βαθμούς αφήνοντας τον ΕΓΟΗ στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.