Συνδεθείτε μαζί μας

GRAND SLAM

Το σημερινό πρόγραμμα στο Wimbledon

Ο αγώνας της Μαρίας Σάκκαρη θα συνεχιστεί σήμερα στις 14:30 ώρα Ελλάδας

Ο αγώνας της Μαρίας Σάκκαρη με τη Shelby Rogers που διεκόπη χτες εξαιτίας της περιορισμένης ορατότητας θα συνεχιστεί σήμερα στις 14:30 ώρα Ελλάδας, από το Court 5, όπου και ξεκίνησε. Θυμίζουμε πως η Αμερικανίδα πήρε το 1ο σετ με 7-5 και η Μαρία θα χρειαστεί να κερδίσει 2 σετ στη σειρά, για να μπει στον 3ο γύρο του Wimbledon.

Στον αγώνα που θα κλείσει το πρόγραμμα του Centre Court, ο Roger Federer θα αντιμετωπίσει τον Richard Gasquet. Η δράση στο Centre Court θα αρχίσει στις 15:30 το μεσημέρι, με την αναμέτρηση της Ashleigh Barty με την Anna Blinkova, ενώ θα ακολουθήσει το παιχνίδι της Cori Gauff με την Elena Vesnina.

Στο Νο.1 Court, στις 15:00 θα ανοίξει η αυλαία της ημέρας, με το παιχνίδι του Cameron Norrie, απέναντι στον Alex Bolt. Στη συνέχεια, o Daniil Medvedev θα παίξει με τον Carlos Alcaraz, ενώ θα ακολουθήσει η αναμέτρηση της Victoria Azarenka με τη Sorana Cirstea.

Στο No.2 Court θα αγωνιστούν οι Alexander Zverev, Elina Svitolina, Angelique Kerber και Felix Auger-Aliassime, ενώ στο Νο.3 Court θα παίξουν οι Νικ Κύργιος και Matteo Berrettini.

Οι αγώνες του Wimbledon μεταδίδονται στις συχνότητες του Nova Sports

Το πρόγραμμα της Πέμπτης (01/07):

Centre Court (έναρξη πρώτου αγώνα 15:30)
1) Ashleigh Barty [1] v. Anna Blinkova
2) Elena Vesnina v. Cori Gauff [20]
3) Roger Federer [6] v. Richard Gasquet

No.1 Court (έναρξη πρώτου αγώνα 15:00)
1) Alex Bolt v. Cameron Norrie [29]
2) Carlos Alcaraz v. Daniil Medvedev [2]
3) Victoria Azarenka [12] v. Sorana Cirstea

No.2 Court (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Tennys Sandgren v. Alexander Zverev [4]
2) Elina Svitolina [3] v. Magda Linette
3) Angelique Kerber [25] v. Sara Sorribes Tormo
4) Felix Auger-Aliassime [16] v. Mikael Ymer

No.3 Court (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Andrea Petkovic v. Barbora Krejcikova [14]
2) Matteo Berrettini [7] v. Botic Van De Zandschulp
3) Daria Kasatkina [31] v. Jelena Ostapenko
4) Gianluca Mager v. Nick Kyrgios

Court 12 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Kristyna Pliskova v. Anastasia Pavlyuchenkova [16]
2) James Duckworth v. Sam Querrey
3) Alexander Bublik v. Grigor Dimitrov [18]

Court 18 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Karolina Muchova [19] v. Camila Giorgi
2) Kei Nishikori v. Jordan Thompson
3) Marin Cilic [32] v. Benjamin Bonzi
4) Emma Raducanu v. Marketa Vondrousova

Court 4:
14:30 Marta Kostyuk v. Anastasija Sevastova

Court 5:
14:30 Shelby Rogers v. Maria Sakkari [15] 7-5

Court 14 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Aljaz Bedene v. Yoshihito Nishioka
2) Pedro Martinez v. Gael Monfils [13]
3) Ajla Tomljanovic v. Alize Cornet

Court 15 (έναρξη πρώτου αγώνα 14:30)
1) Roberto Bautista Agut [8] v. Miomir Kecmanovic 6-3, 6-3, 6-7 (3), 3-2
2) Jeremy Chardy v. Ilya Ivashka
3) Hubert Hurkacz [14] v. Marcos Giron

Court 16 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Cristian Garin [17] v. Marc Polmans
2) Lorenzo Sonego [23] v. Danil Elahi Galan
3) Kaja Juvan v. Clara Burel

Court 17 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Yulia Putintseva v. Paula Badosa [30]
2) Coco Vandeweghe v. Katerina Siniakova
3) Taylor Fritz [31] v. Steve Johnson
4) Nao Hibino v. Aliaksandra Sasnovich


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το GRAND SLAM