Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (06/11) και η βαθμολογία στην Α1 ΕΠΣΗ!

Εμφατική επιστροφή στις νίκες για τον Ανθεστίων, πήρε βαθμό στο τέλος η Χερσόνησος.

Έντονο ενδιαφέρον και σημαντικές νίκες τόσο στην κορυφή, όσο και στον… πάτο της βαθμολογίας είχε το σημερινό πρόγραμμα για την 8η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ κατηγορίας.

Επιστροφή στις νίκες για τον Ανθεστίωνα στην έδρα της Βόνης με την ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη να επικρατεί με το εμφατικό 1-5! Με αυτήν τη νίκη ο Ανθεστίων ανέβηκε -προσωρινά- στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα φτάνοντας τους 16 βαθμούς, έχοντας μάλιστα αγώνα λιγότερο από τις ομάδες που βρίσκονται στις γύρω θέσεις. Η ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη έκανε τη… δουλειά της από το πρώτο ημίχρονο με τους Τρουλάκης (10΄), Μπερνίκου (15΄), Δρακούλης (20΄), Κεφάκης (30΄) και Δρακουλή να βρίσκουν δίχτυα στο πρώτο μέρος, ενώ για τους φιλοξενούμενους μείωσε στο τελικό 1-5 ο Καλογερίδης στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στις νίκες επέστρεψαν σήμερα και οι Μοίρες οι οποίες επικράτησαν στην έδρα τους με 1-0 επί του ΕΓΟΗ. Το γκολ που χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους σημείωσε ο Κυριακάκης στο 37ο λεπτό του αγώνα. Με αυτήν τη νίκη οι Μοίρες «ξεκόλλησαν» από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα φτάνοντας τους εννέα βαθμούς και -προσωρινά- την 9η θέση του πρωταθλήματος. Στον αντίποδα, στον ΕΓΟΗ συνεχίζονται τα αρνητικά αποτελέσματα με την ομάδα από τη Βαγιά να κινδυνεύει πλέον να μείνει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα αν ο ΟΦΑ πάρει αποτέλεσμα σήμερα το απόγευμα κόντρα στη Χερσόνησο.

Η Μινωϊκή πανηγύρισε την εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί των Δειλινών στον Κρουσώνα (λόγω τιμωρίας της έδρας τους). Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μαρκόπουλο στο 40΄, για να κάνει το 0-2 στο 75΄ ο Ρουμελιώτης με πέναλτι. Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε ο Κεφαλούκος με πέναλτι στο 77’.

Στο Αρκαλοχώρι, ο ΟΦΑ ήταν κοντά στη δεύτερή του νίκη στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας 2-0 με γκολ των Κουκσόφ και Φρόκου, όμως η Χερσόνησος στο φινάλε βρήκε δύο φορές τον δρόμο προς τα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.