Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (06/11) στους ομίλους της Α2 & Β ΕΠΣΗ!

Πλούσιο θέαμα και πολλά γκολ στους σημερινούς αγώνες.

Πολλές και σημαντικές αναμετρήσεις για σήμερα Σάββατο 06/11 τόσο για την 5η αγωνιστική στους ομίλους της Α2 ΕΠΣΗ, όσο και για την 2η αγωνιστική στους ομίλους της Β ΕΠΣΗ κατηγορίας.

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Με δύο αναμετρήσεις της ίδιας ώρας άνοιξε η αυλαία σήμερα για την 5η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ με τους Νέους Εργοτέλη και το Λίντο να φτάνουν σε νίκες με ευρύ σκορ κόντρα στον Πήγασο και τον Γιούχτα 2010 αντίστοιχα.

Πιο συγκεκριμένα, οι Νέοι Εργοτέλη ήταν καλύτεροι του αντιπάλου τους καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και επιβλήθηκαν εντός έδρας με 5-1 επί του Πήγασου. Τα δύο τέρματα του Ντίσα (34΄, 40΄) και τα γκολ των Καλαϊτζάκη, Σφακιανάκη και Τσακόνι ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 5-0, ενώ το μόνο που κατάφερε ο Πήγασος ήταν να μειώσει σε 5-1 στο 89΄ με τον Κυριακάκη.

Στην άλλη αναμέτρηση που ξεκίνησε στις 15:00, το Λίντο επέστρεψε με εμφατικό τρόπο στα θετικά αποτελέσματα (μετά και την εκτός έδρας ήττα από τον Κεραυνό με 3-0 την προηγούμενη αγωνιστική), επικρατώντας με 5-1 του Γιούχτα 2010. Πέντε διαφορετικοί σκόρερ για τους γηπεδούχους με τους Διακάκη, Παπαδάκη, Μαθιουδάκη, Κομνηνό και Κορνάρο να βρίσκουν δίχτυα, ενώ για τους φιλοξενούμενους σκόραρε ο Παπαγγελής στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι Νέοι Ηροδότου υποχρέωσαν στην πρώτη βαθμολογική απώλεια τον Ποσειδώνα αποσπώντας το βαθμό της ισοπαλίας μετά το τελικό 0-0 μεταξύ των δύο ομάδων.

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

«Φτωχό» ήταν το σημερινό πρόγραμμα όσον αφορά τον δεύτερο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ με μόλις μία αναμέτρηση να διεξάγεται σήμερα. «Φτωχός» όμως ήταν και ο αριθμός των γκολ στον εν λόγω αγώνα, με το Φαιστό να αποσπάει, στο τέλος, τον βαθμό της ισοπαλίας ισοφαρίζοντας 1-1 την πρωτοπόρο του ομίλου Αγία Βαρβάρα. Νέα βαθμολογική απώλεια για τους φιλοξενούμενους που είδαν Παπαδάκη Ν. να ισοφαρίζει στο 90΄ το γκολ του Φωτάκη που είχε δώσει δέκα λεπτά νωρίτερα το προβάδισμα στην Αγία Βαρβάρα. Πλέον, η Αγία Βαρβάρα έφτασε τους 11 βαθμούς, με τον ΑΟ Καμινίων να έχει μεγάλη ευκαιρία να την προσπεράσει στην βαθμολογία με δική του νίκη αύριο.

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Το σημερινό πρόγραμμα για τον 1ο όμιλο της Β ΕΠΣΗ περιελάμβανε τρεις αναμετρήσεις με τις δύο να διεξάγονται νωρίς το μεσημέρι, ενώ ο αγώνας «Δόξα Ηρακλείου-Ομόνοια Καλλιθέας» έχει προγραμματιστεί για το απόγευμα στις 18:30.

Κόροιβος και ΑΕ Κρητών είχαν ήσυχο μεσημέρι καθώς αμφότεροι επικράτησαν εύκολα και με μεγάλα σκορ των Ηρακλή Νιπιδιτού και Νέων Μινωϊκής αντίστοιχα. Ο Κόροιβος επιβλήθηκε με 6-0 του Ηρακλή Νιπιδιτού με τους Σχοιναράκη, Γεναράκη, Αντωνακάκη και Τουγλή να βάζουν τα ονόματά τους στον πίνακα των σκόρερ, ενώ η ΑΕ Κρητών επικράτησε εκτός έδρας με 1-7 των Νέων Μινωϊκής, με τους Ριζάκη, Ξένο, Γεωργιουδάκη, Ριζάκη και Βαγγές να σκοράρουν για τους φιλοξενούμενους. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο τελικό 1-6 στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης.

Το «δύο στα δύο» έκανε η Ομόνοια Καλλιθέας που πέρασε εύκολα από την έδρα της Δόξας Ηρακλείου επικρατώντας με 0-3. Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους σημείωσαν οι Πουλάκης στο 5΄ και Παπαδογιωργάκης στο 50΄ και στο 80΄ αντίστοιχα.

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Μόνο μία αναμέτρηση για σήμερα στον δεύτερο όμιλο της Β ΕΠΣΗ με τις Δαφνές να επικρατούν εντός έδρας 2-0 των Νέων Αλμυρού. Τα γκολ της νίκης για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Καρτσώνης και Δραγκαντής στο 20ο και στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης αντίστοιχα.