ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Έμειναν στο… μηδέν Εργοτέλης και Παναθηναϊκός Β’

Παναθηναϊκός Β’ και Εργοτέλης ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα για την 23η αγωνιστική της Super League 2.

Δίχως νικητή έληξε η αναμέτρηση του Εργοτέλη με τον Παναθηναϊκό Β’ με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 0-0 για την 23η αγωνιστική στον Νότιο Όμιλο της Super League 2.

Ευκαιρίες με το… σταγονόμετρο είδαμε στην εκτός έδρας αναμέτρηση του Εργοτέλη με τον Παναθηναϊκό Β’, με τον ρυθμό του αγώνα να πέφτει ακόμα περισσότερο στο δεύτερο μέρος.

Η πρώτη ευκαιρία στο ματς ανήκε στον Εργοτέλη μόλις στο 4′  με την απευθείας εκτέλεση του Ποζατζίδη να φεύγει άουτ, ενώ στο 17ο λεπτό οι Κρητικοί έχασαν νέα ευκαιρία με τον Κωστανάσιο να αστοχεί επίσης.

Ο Παναθηναϊκός Β’ απείλησε για πρώτη φορά στο ματς στο 22΄ με το σουτ του Τουρκοχωρίτη να κοντράρει και να καταλήγει στην αγκαλιά του Τσέλιου.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου και πιθανώς και του αγώνα γενικότερα ανήκε στους γηπεδούχους στο 27΄ με τον Αθανασακόπουλο να βγαίνει σε θέση τετ-α-τετ αλλά δεν βρήκε στόχο στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

Μετά την ανάπαυλα οι δύο ομάδες πραγματοποιούσαν κυρίως ημιτελείς προσπάθειες, φτάνοντας στην αντίπαλη περιοχή αλλά δίχως να απειλούν. Η πρώτη φάση ήταν για τους γηπεδούχους με τον Τσέλιο να αποκρούει το σουτ του Σαρδέλη, ενώ στο 74΄ ο Εργοτέλης απάντησε με το δυνατό σουτ του Άπι να περνάει εκατοστά μακριά από την εστία του Χριστογεώργου.

Το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς της ισοπαλίας.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Ντουμάνης, Σερβιλάκης, Κόλα, Ποζατζίδης, Appi, Πέϊος, Βουτσάς (Neral 46′), Κωστανάσιος (Κουτάντος 71′), Αλεξάκης (Πατρινός 61′), Conraad (Κατσούρι 83′)

Παναθηναϊκός Β’ (Χαβιέρ Βάθκεθ): Χριστογεώργος, Κούτσιας, Αθανασακόπουλος, Αντωνίου, Σαρδέλης (Σερπέζης 70′), Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι, Καρβούνης (Μαραθωνίτης 70′), Αλμπάνης (Ματσαδές 87′), Τσιριγώτης (Καραμπάς 87′), Ηλιάδης (Θεοχάρης 79′)