ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Επέστρεψε στις νίκες η Παναχαϊκή 1-0 το Αιγάλεω

Το τρίτο τους τρίποντο στο πρωτάθλημα πανηγύρισαν τα Χανιά

Επιστροφή στις νίκες για την Παναχαϊκή! Η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου έκαμψε την αντίσταση του Αιγάλεω επικρατώντας με 1-0, επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα μετά από τρεις σερί βαθμολογικές απώλειες. Παράλληλα, το «σίτι» έμεινε χωρίς νίκη στα δύο τελευταία ματς.

Στα αμιγώς αγωνιστικά, το γκολ του Μυτίδη στο 79ο λεπτό ήταν αρκετό για να χαρίσει στους Πατρινούς το τρίποντο, με το Αιγάλεω να μην καταφέρνει στο υπόλοιπο του ματς να αντιδράσει και να αποφύγει την ήττα.

Το τρίτο τους τρίποντο στο πρωτάθλημα πανηγύρισαν τα Χανιά, λυγίζοντας στο φινάλε την Ηλιούπολη με 1-0 και έσπασαν το σερί τριών διαδοχικών νικών που έτρεχαν ως τώρα οι φιλοξενούμενοι που έμειναν στους 10 βαθμούς.

Το παιχνίδι ήταν φουλ ισορροπημένο και με φάσεις εκατέρωθεν, ωστόσο η λύση ήρθε στο φινάλε. Διότι τα Χανιά κατάφεραν με τέρμα του Γιαμπερέ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων να πανηγυρίσουν μια μεγάλη νίκη και να… ξεράνουν την Ηλιούπολη που κρατούσε σφιχτά μια σημαντική εκτός έδρας ισοπαλία.