Νίκησε στην πρεμιέρα ο ΟΦΑΜ, 1-3 εκτός έδρας την Παλιανή!

Ο ΟΦΑΜ ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις του επικρατώντας 1-3 της Παλιανής.

Σημαντικό «διπλό» για τον ΟΦΑΜ στην έδρα της Παλιανής με 1-3 στην πρεμιέρα των δύο ομάδων στον 2ο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ.

Σε ένα ματς με καλό ρυθμό και αρκετές καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες ο ΟΦΑΜ κατάφερε να πάρει την εκτός έδρας νίκη με 1-3 κόντρα στην Παλιανή.

Οι φιλοξενούμενοι στην πρώτη τους ευκαιρία στον αγώνα κατάφεραν να προηγηθούν με τον Φουντουλάκη να κάνει το 0-1 μόλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ήταν στο 21΄ όταν ο Α. Στρατήγης με ωραίο πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, σε σημαντικό σημείο του αγώνα και ενώ οι γηπεδούχοι είχαν αρχίσει να ανεβάζουν στροφές.

Στη συνέχεια ο ρυθμός της αναμέτρησης έπεσε με την Παλιανή να έχει κάποιες καλές στιγμές στο πρώτο μισό του δευτέρου ημιχρόνου για να μειώσει το σκορ. Οι γηπεδούχοι εντέλει κατάφεραν να κάνουν το 1-2 με τη συμπλήρωση των 90 λεπτών με τον Σπιθνουράκη να νικάει τους πάντες στον αέρα και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα οι γηπεδούχοι αναγκάστηκαν να ανέβουν ψηλά στο γήπεδο προσπαθώντας να βρουν δεύτερο γκολ και να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα ο ΟΦΑΜ να βρει και τρίτο γκολ, κλειδώνοντας με αυτόν τον τρόπο το τρίποντο, με τον Μοχιανάκη να κάνει το 1-3 στην τελευταία φάση του αγώνα.

Παλιανή: Ζαϊμάκης, Τζερεμάκης, Φουντουλάκης, Αεράκης, Οικονομάκης, Γουβιανάκης(Σπιθνουράκης Ε.87′ ), Κοσμαδάκης, Φουντουλάκης Σ., Στρατιδάκης, Βιτσαράς, Βιολάκης.

ΟΦΑΜ: Σαμαριτάκης, Σκουλούδης(Γενιτσαρίδης 90′ ), Νικηφόρος, Στρατηγάκης Ι., Στρατηγάης Μ., Ρογδιανάκης,  Δεληγιαννάκης,  Ανδριανάης(Μουλακάκης 56′ ), Σερπετζόγλου, Στρατήγης Α., Αεράκης(Μοχιανάκης 77′ ), Στρατήγης Π(Καπίρης 90′ ).