ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο ΟΦ Ιεράπετρας πήρε σπουδαία νίκη 3-2 κόντρα στην ΑΕΚ Β’

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Πατρίκ Βουό που σημείωσε δύο γκολ

Σπουδαία νίκη που τον ανεβάζει έστω και προσωρινά στην 3η θέση της βαθμολογίας του Νοτίου ομίλου της Super League 2 πέτυχε ο ΟΦ Ιεράπετρας κόντρα στην ΑΕΚ Β’ (3-2) στην Κρήτη για την 7η αγωνιστική, ελπίζοντας για το… όνειρο με αισιοδοξία!

Οι γηπεδούχοι ήταν άτυχοι, αφού μόλις στο 3′ το πέναλτι που εκτέλεσε ο Μούλερ, το οποίο ήρθε από μαρκάρισμα του Κάτσικα στον Αντερέγκεν, σταμάτησε στο δοκάρι! Η τύχη όμως χαμογέλασε στο 7′, αφού μετά από σέντρα του Μούλερ, ο Βουό πρόλαβε τον Παρρά και έκανε το 1-0! Οι «κιτρινόμαυροι» πήραν μέτρα στο γήπεδο, με τον Κοσίδη να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 42′, μετά από κεφαλιά σε κόρνερ του Παρρά! Οι Κρητικοί πήγαν δύο λεπτά αργότερα να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα, αλλά η κεφαλιά του δραστήριου Μούλερ σταμάτησε στο δοκάρι ξανά.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΙ πατούσε καλύτερα και στο 54′, μετά από ωραία σέντρα του Καραγιάννη και λανθασμένο διώξιμο του Χατζηεμμανουήλ, ο Βουό από κοντά έκανε το 2-1. Το 3-1 ήρθε άμεσα και συγκεκριμένα στο 63′ με με πλασέ του Αντερέγκεν. Το μόνο που άλλαξε ήταν η νέα κεφαλιά του Κοσίδη που διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

ΟΦ Ιεράπετρας (Διγκόζης): Κυρίτσης, Καραγιάννης, Ίτσιος, Στάμου, Ντέτλερ, Τσορνομάζ, Κατάλντι (90+2′ Καλλιτσουνάκης), Μηλιώτης (85′ Κόλα), Μούλερ, Αντερέγκεν, Βουό (79′ Μπλανκ Καζάου).

ΑΕΚ Β’ (Οφρυδόπουλος): Χατζηεμμανουήλ, Χριστοφιλόπουλος (62′ Δημητρίου), Ντάικο, Κατσίκας, Παρράς, Μουστακόπουλος, Κορομηλάς (73′ Τρούμπουλος), Γεωργέας (62′ Χατζηκυριάκος), Πάπα (37′ λ.τ Γκολφίνος), Χριστόπουλος, Κοσίδης.