Στη κορυφή με ανατροπή παρέμεινε ο Ηρόδοτος

Ακολουθούν ΑΟΑΝ και ΠΟΑ,έχασε έδαφος η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Συνέχισαν με νίκες οι πρωτοπόροι εκτός την ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ που έμεινε στη λευκή ισοπαλία στην έδρα της απέναντι στον Αλμυρό  κι έπεσε στη 4η θέση της βαθμολογίας.

Στο Ατσαλένιο, ο ΠΟΑ, ήταν συντριπτικά καλύτερος των φιλοξενούμενων, είχε δύο δοκάρια πολλές ευκαιρίες και βρήκε γκολ με τον Δωματά στο 37′.  Η Αναγέννηση με την αποβολή του Πάλι ένα λεπτό νωρίτερα είχε και αριθμητικό μειονέκτημα και να ανατρέψει πλέον το σε βάρος της σκορ.

Στη Ν.Αλικαρνασσό, ο Ηρόδοτος ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο Άρης Σούδας προηγήθηκε λίγο πριν από την ανάπαυλα, αλλά στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι πέτυχαν στο δεκάλεπτο 57΄- 67΄την ανατροπή με δύο γκολ του Γ. Κοιλιάρα .

Στα Χανιά, ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ και Αλμυρός έμειναν στο 0-0 με τους γηπεδούχους να μένουν  στο -3 από την κορυφή πλέον.

Ο ΑΟΑΝ πήρε το διπλό στην έδρα της Νεάπολης (0-1) και ακολουθεί δεύτερος και στον πόντο την ομάδα του Ηροδότου.

Γιούχτας και Πόρος πήραν στα χαρτιά με 3-0 τα ματς κόντρα σε Άρη Ρεθύμνου και Παλαιόχωρα, αντίστοιχα.