Συνδεθείτε μαζί μας

ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τα αποτελέσματα της Κυριακής (27/3) και οι βαθμολογίες στους ομίλους της Α2 & Β ΕΠΣΗ!

Πρεμιέρα με νίκη για την Παλιανή στα Play outs – «Ψαλίδισε» τη διαφορά από την κορυφή ο Δίας.

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play offs/outs

Με δύο αναμετρήσεις αναμένεται να κλείσει σήμερα η αυλαία της δεύτερης αγωνιστικής των Play offs στον δεύτερο  όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ.

Στην μοναδική αναμέτρηση του μεσημεριού, ο Ρούβας πήρε αγχωτική νίκη με 3-2 επί της Τυλίσου με τον Ξημεράκη να βρίσκει δίχτυα δις και τον Κοσμαδάκη να τον πλαισιώνει στο πίνακα των σκόρερ, ενώ τα δύο γκολ των φιλοξενούμενων σημείωσε ο Μανιούδης στο 60΄ και στο 90΄ αντίστοιχα.

Υπενθυμίζουμε πως η αναμέτρηση ανάμεσα στον Άγιο Δημήτριο και την Αγία Βαρβάρα έχει προγραμματιστεί για τις 19:00.

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στα Play outs η Παλιανή στο μοναδικό ματς σήμερα για τα Play outs του δευτέρου ομίλου στην Α2 ΕΠΣΗ.

Πιο συγκεκριμένα, Παλιανή και Αετός Ανωγείων ήταν έτοιμοι να μοιραστούν τους βαθμούς της ισοπαλίας αφού η μεταξύ τους αναμέτρηση οδηγούταν στο… αδιάφορο 0-0, αλλά ήταν ο Σπουνθουράκης Σ. που στο 90΄ βρήκε δίχτυα για τους γηπεδούχους και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του με 1-0!

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Πήρε το ντέρμπι κορυφής και μείωσε στο -4 από την Ομόνοια ο Δίας για την 17η αγωνιστική στον πρώτο όμιλο της Β ΕΠΣΗ!

Πιο συγκεκριμένα, ο Δίας ήταν ο μεγάλος νικητής της αγωνιστικής αφού έφυγε νικητής με το εκπληκτικό 2-4 από την έδρα της πρωτοπόρου Ομόνοιας!

Την ίδια ώρα, στην ουρά του βαθμολογικού πίνακα Ηρακλής Νιπιδιτού και Γαρίπα αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 σε μια αναμέτρηση που και οι δύο ομάδες ήθελαν τη νίκη, ενώ στα άλλα παιχνίδια της ημέρας ο Ερμής Ατσαλένιου επιβλήθηκε με ανατροπή 3-2 του Τηγανίτη και η Δόξα Ηρακλείου πήρε τη νίκη με 0-2 επί των Νέων Μινωικής.

Στη μοναδική αναμέτρηση με ώρα έναρξη στις 16:00, ο Κόροιβος πανηγύρισε σπουδαία νίκη με ανατροπή επικρατώντας 1-2 στην έδρα του Μαρτινέγκο, ενώ το ματς ΠΟΗ-Ελπίδες έχει προγραμματιστεί για τις 19:00.

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Άλογο Μαλεβιζίου και Δαφνές ήταν καταιγιστικοί κόντρα σε Γόρτυς και Νέους Μοιρών αντίστοιχα, ενώ με νίκες συνέχισαν Νέοι Αλμυρού και Ζαρός για την 16η αγωνιστική στον δεύτερο όμιλο της Β ΕΠΣΗ!

Πιο συγκεκριμένα, Άλογο και Δαφνές διέσυραν τη Γόρτυνα και τους Νέους Μοιρών με 8-0 και 0-6 αντίστοιχα!

Την ίδια ώρα, οι Νέοι Αλμυρού έφυγαν με το «διπλό» από την έδρα του Μαραθώνα επικρατώντας με 1-3, νίκη η οποία τους διατηρεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα δύο βαθμούς μακριά από τον δεύτερο Ζαρό ο οποίος συνέχισε με εντός έδρας νίκη 3-2 επί των μαχητικών Καναριών.

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις της ημέρας, η Ροδιά επιβλήθηκε με 2-4 της Θερίσσου εκτός έδρας, ενώ ο Κόρακας επικράτησε με 1-0 του Ραύκου στη Μεσαρά.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play offs

Ρούβας – Τύλισος 3-2
[10΄(πεν) 87΄Ξημεράκης Α., 52΄Κοσμαδάκης / 60΄90΄(πεν) Μανιούδης]

Άγιος Δημήτριος – Αγία Βαρβάρα (19:00)

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play outs

Παλιανή – Αετός Ανωγείων 1-0
(90΄Σπινθουράκης Σ.)

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Ερμής Ατσαλένιου – Τηγανίτης 3-2
(27΄Τζαγκαράκης, 30΄Κωνσταντακόπουλος, 60΄Μαυρογιαννάκης / 8΄Στεφανάκης, 88΄Δημητρακόπουλος)

Ομόνοια Καλλιθέας – Δίας 2-4
(2′ Παπαδογιωργάκης, 28΄Ιακωβάκης / 4΄Αποστολάκης, 20΄49΄Κεγιαδάκης, 56΄Φιράνι)

Ηρακλής Νιπιδιτού – Γαρίπα 1-1
(41΄Μαλαδάκης / 85΄Γαλανάκης)

Νέοι Μινωικής – Δόξα Ηρακλείου 0-2
(9΄87΄Πετράκης)

Μαρτινέγκο – Κόροιβος 1-2
(27΄Κοζορώνης / 42΄Αντωνακάκης, 51΄Χουστουλάκης)

ΠΟΗ – Ελπίδες Καρτερού (19:00)

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Νέοι Μοιρών – Δαφνές 0-6
(12΄23΄54΄Πατεράκης Κ., 18΄68΄Καρτσώνης, 62΄Παπαδάκης Π.)

Άλογο Μαλεβιζίου – Γόρτυς 8-0
[13΄Νικηφόρος, 19΄Σημαιάκης, 27΄Ζερβός Ν., 42΄Πατεράκης, 51΄(πεν) 80΄Κεραμυδάς, 58΄Γκιαουράκης]

Μαραθώνας – Νέοι Αλμυρού 1-3
(53΄Ντάγκινης / 38΄Νοδαράκης, 60΄Στρατάκης, 87΄Κολιαρουδάκης)

Θέρισσος – Ροδιά 2-4
(34΄54΄Γεωργιάδης / 25΄Μαραυγάκης, 55΄Κότσι, 60΄Δεληγιαννίδης, 63΄Λεμονάκης)

Κόρακας – Ραύκος 1-0
(71΄Μαρκάκης)

Ζαρός – Κανάρια 3-2
(15΄Ξεκαρδάκης, 45΄66΄Αλμπαντάκης Εφρ. /  )

Δείτε τις βαθμολογίες:

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play offs

  1. Ρούβας 44
  2. Άγιος Δημήτριος 36
  3. Τύλισος 33
  4. Φαιστός 32
  5. Αγία Βαρβάρα 29

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play outs

  1. Αετός Ανωγείων 28
  2. Παλιανή 26
  3. Ασήμι 24
  4. ΑΟΚ 18
  5. ΟΦΑΜ 4

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

  1. Ομόνοια Καλλιθέας 42
  2. Δίας 38
  3. Κόροιβος 35
  4. ΠΟΗ 31
  5. ΑΕ Κρητών 30
  6. Δόξα Ηρακλείου 27
  7. Ερμής Ατσαλένιου 24
  8. Μαρτινέγκο 18
  9. Τηγανίτης 15
  10. Γαρίπα 12
  11. Ηρακλής Νιπιδιτού 9
  12. Ελπίδες Καρτερού 5
  13. Νέοι Μινωικής 4

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

  1. Νέοι Αλμυρού 38
  2. Ζαρός 36
  3. Δαφνές 33
  4. Άλογο Μαλεβιζίου 32
  5. Ροδιά 29
  6. Κόρακας 28
  7. Κανάρια 27
  8. Μαραθώνας 22
  9. Ραύκος 16
  10. Γόρτυς 16
  11. Θέρισσος 12
  12. Νέο Μοιρών 0

Το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Γούβες – Ποσειδώνας
Νέοι Ηροδότου – Κεραυνός
Κουνάβοι – Πήγασος
Νέοι Εργοτέλη – Γιούχτας 2010
Λίντο – Δωριέας

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play offs

Φαιστός – Τύλισος
Άγιος Δημήτριος – Ρούβας

Ρεπό: Αγία Βαρβάρα

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play outs

Ασήμι – Παλιανή
ΟΦΑΜ – Αετός Ανωγείων

Ρεπό: ΑΟΚ

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Δόξα Ηρακλείου – Κόροιβος
Ελπίδες – Νέοι Μινωικής
Γαρίπα – ΑΕ Κρητών
Δίας – ΠΟΗ
Τηγανίτης – Ηρακλής Νιπιδιτού
Ομόνοια Καλλιθέας – Ερμής Ατσαλένιου

Ρεπό: Μαρτινέγκο

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Ζαρός – Κόρακας
Ραύκος – Άλογο Μαλεβιζίου
Κανάρια – Μαραθώνας
Γόρτυς – Θέρισσος
Νέοι Αλμυρού – Νέοι Μοιρών
Ροδιά – Δαφνές


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ