Συνδεθείτε μαζί μας

ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (2/4) και η βαθμολογία στους ομίλους της Α2 & Β ΕΠΣΗ!

Με νίκες ολοκλήρωσαν το πρωτάθλημα Ποσειδώνας και Κεραυνός, πρώτη νίκη για Κουνάβους.

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Ποσειδώνας και Κεραυνός ολοκλήρωσαν με νίκες τις υποχρεώσεις τους για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος στον πρώτο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ!

Πιο συγκεκριμένα, ο Ποσειδώνας επέστρεψε στις νίκες με εμφατικό τρόπο επικρατώντας εκτός έδρας με 0-6 επί των Γουβών, την ίδια ώρα που ο δεύτερος της βαθμολογίας Κεραυνός έφυγε με το 0-3 από την έδρα των Νέων Ηροδότου.

Στους υπόλοιπους αγώνες της τελευταίας αγωνιστικής, την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισαν οι Κουνάβοι που επιβλήθηκαν με 1-0 του Πήγασου, ενώ Λίντο και Νέοι Εργοτέλη επικράτησαν με 2-1 και 3-1 των Δωριέα και Γιούχτα 2010 αντίστοιχα.

Υπενθυμίζουμε πως για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος μένει να διεξαχθεί η εξ αναβολής αναμέτρηση του Δωριέα με τους Νέους Εργοτέλη προκειμένου να διαμορφωθεί η τελική κατάταξη των ομάδων για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play outs

Στη μοναδική αναμέτρηση σήμερα για τα Play outs του δευτέρου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ, η Παλιανή έφυγε με το «διπλό» από την έδρα του Ασημίου επικρατώντας με 0-2 δίνοντας συνέχεια στο μίνι νικηφόρο σερί της.

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Με δύο αναμετρήσεις ανοίγει σήμερα η αυλαία της 18ης αγωνιστικής στον πρώτο όμιλο της Β ΕΠΣΗ, με τους Νέους Μινωικής να πανηγυρίζουν σπουδαία ανατροπή κόντρα στις Ελπίδες, ενώ η αναμέτρηση Δόξα Ηρακλείου-Κόροιβος έχει προγραμματιστεί για τις 19:00.

Πιο συγκεκριμένα, στο γήπεδο του ΕΓΟΗ οι Νέοι Μινωικής κατάφεραν στο τέλος να φέρουν… τούμπα το ματς και να επικρατήσουν με 1-2 των Ελπίδων. Ήταν οι Τσαγκαράκης Α. και Μπάλας στο 85΄ και στο 86΄ αντίστοιχα που ανέτρεψαν το 1-0 των Ελπίδων που είχε διαμορφωθεί από το 20΄ με γκολ του Κοροβέζου.

Τα σημερινά αποτελέσματα:

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Γούβες – Ποσειδώνας 0-6
[20΄(πεν) Μερκουλίδης, 42΄65΄Λυμπερόπουλος, 60΄Κοζυράκης, 86΄Μητρογιαννόπουλος, 90΄Καπιζιώνης]

Νέοι Ηροδότου – Κεραυνός 0-3
(60΄Ξημεράκης, 83΄Κελαράκης, 85΄Χατζηπαράσκος)

Κουνάβοι – Πήγασος 1-0
(42΄Σαριδάκης)

Νέοι Εργοτέλη – Γιούχτας 2010 3-1
(1΄Κόκκινος, 40΄Ντίσα, 75΄Ντάγια / 56΄Παχάκης)

Λίντο – Δωριέας 2-1
(10΄Γκιουλμιχάλης, 79΄Μπουρδάκης / 77΄Δαγκωνάκης)

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play outs

Ασήμι – Παλιανή 0-2
(43΄Φουντουλάκης Σ., 55΄Βιολάκης)

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Ελπίδες – Νέοι Μινωικής 1-2
(20΄Κοροβέζος / 85΄Τσαγκαράκης Α., 86′ Μπάλας)

Δόξα Ηρακλείου – Κόροιβος (19:00)

Δείτε τις βαθμολογίες:

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

  1. Ποσειδώνας 56
  2. Κεραυνός 49
  3. Μοχός 44
  4. Λίντο 38
  5. Νέοι Εργοτέλη 32
  6. Δωριέας 24
  7. Γιούχτας 2010 19
  8. Πήγασος 19
  9. Γούβες 19
  10. Νέοι Ηροδότου 11
  11. Κουνάβοι 5

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play offs/outs

  1. Ρούβας 44
  2. Άγιος Δημήτριος 39
  3. Τύλισος 33
  4. Φαιστός 32
  5. Αγία Βαρβάρα 29

 

  1. Παλιανή 29
  2. Αετός Ανωγείων 28
  3. Ασήμι 24
  4. ΑΟΚ 18
  5. ΟΦΑΜ 4

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Η βαθμολογία θα αναρτηθεί μετά τη λήξη της αναμέτρησης Δόξα Ηρακλείου-Κόροιβος.

Το πρόγραμμα για αύριο (3/4):

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play offs

Φαιστός – Τύλισος (16:00)
Άγιος Δημήτριος – Ρούβας (19:00)

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play outs

ΟΦΑΜ – Αετός Ανωγείων (14:00)

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Ομόνοια Καλλιθέας – Ερμής Ατσαλένιου (12:00)
Τηγανίτης – Ηρακλής Νιπιδιτού (12:30)
Γαρίπα – ΑΕ Κρητών (16:00)
Δίας – ΠΟΗ (17:00)

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Κανάρια – Μαραθώνας (12:30)
Γόρτυς – Θέρισσος (12:30)
Νέοι Αλμυρού – Νέοι Μοιρών (12:30)
Ροδιά – Δαφνές (12:30)
Ζαρός – Κόρακας (16:00)


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ