Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (11/12) στους ομίλους της Α2 & Β ΕΠΣΗ!

Σπουδαία νίκη για Φαιστό, γκολ και θέαμα στον πρώτο όμιλο της Β ΕΠΣΗ.

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα έδωσε η Φαιστός επικρατώντας εκτός έδρας με 0-2 των ΑΟ Καμινίων. Λυδάκης και Παπαδάκης έδωσαν με τα γκολ τους τη σημαντική νίκη στους φιλοξενούμενους, νίκη με την οποία η Φαιστός αναρριχήθηκε στον βαθμολογικό πίνακα.

Την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Αετός Ανωγείων, ο οποίος υπέταξε στην έδρα το με 2-0 τον δεύτερο της βαθμολογίας Άγιο Δημήτριο. Τα γκολ της σπουδαίας νίκης για τους γηπεδούχους σημείωσαν ο Καλομοίρης στο 40΄και ο Δραμουντάνης στο 84΄.

Τέλος, στο πιο παραγωγικό του ομίλου η Αγία Βαρβάρα παρότι προηγήθηκε με 2-0 δεν κατάφερε να κερδίσει στην έδρα του Ασημίου, αφού οι “κίτρινοι” ισοφάρισαν σε 2-2.

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Συναρπαστική ήταν η αναμέτρηση μεταξύ του Μαρτινέγκο και το Τηγανίτη στο γήπεδο του πρώτου, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με το εντυπωσιακό 5-3! Το σκορ άνοιξε στο 12΄ ο Βιδάκης, ενώ στο 25΄ ισοφάρισε σε 1-1 ο Λιάκος για τους φιλοξενούμενους. Στη συνέχεια Μαρδάρε, Χότζα και Βιδάκης ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 4-1, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν με τον Στεφανάκη σε 4-2. Ο Ντουλάνι έκανε το 5-2 για το Μαρτινέγκο, ενώ το τελικό 5-3 διαμορφώθηκε στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης.

Σπουδαία νίκη που την ανέβασε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα πανηγύρισε η Ομόνοια Καλλιθέας επικρατώντας με το εμφατικό 0-5 στην έδρα των Νέων Μινωϊκής! Οι σκόρερς της σπουδαίας νίκης για τους φιλοξενούμενους ήταν οι Πουλακάκης (2 γκολ), Δεληγιάννης, Κόκκινος, Πιλάτος.

Πρώτη βαθμολογική απώλεια για τον Κόροιβο στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Δία, μετά το μεταξύ τους ισόπαλο 3-3! Μπορεί οι γηπεδούχοι να προηγούνταν στο ημίχρονο με 3-1 με τα γκολ των Αντωνακάκη Γεναράκη και Σχοιναράκη, αλλά οι Τσιριντάνης στο 50΄ και Μαγάκης στο 65΄ ισοφάρισαν για τον Δία δίνοντας έναν πολύτιμο βαθμό στην ομάδα τους. Το σκορ είχε ανοίξει στο 14ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους ο Κεγιαδάκης.

Καταιγιστικός ήταν ο ΠΟΗ στην έδρα του Ερμή Ατσαλένιου φεύγοντας με το «διπλό» μετά το εντυπωσιακό 1-5! Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης με τους Στειακάκη (2 γκολ), Φανουράκη και Φραγκομανωλάκη να σημειώνουν τα γκολ για την ομάδα τους. Το μοναδικό γκολ για τον Ερμή σημείωσε ο Χρονάκης στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η αναμέτρηση της Δόξας Ηρακλείου με την Γαρίπα έχει προγραμματιστεί για σήμερα στις 18:30.