Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (15/01) στην Α1 ΕΠΣΗ!

Σπουδαία ανατροπή με Φρόκου για τη Χερσόνησο, πήρε το «διπλό» ο Ρωμανός.

Επιστροφή στη δράση και πρώτες αναμετρήσεις για το 2022 είχαμε σήμερα και στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΗ με την Μινωϊκή να παίρνει μια… ξεκούραστη νίκη, ενώ ο Ρωμανός έφυγε με το «διπλό» από την έδρα της Βόνης κάνοντας ποδαρικό με νίκη (1-3) στο νέο έτος. Στο άλλο ματς της ημέρας Χερσόνησος και Δειλινά προσέφεραν γκολ και θέαμα, με την πρώτη να παίρνει τη νίκη 3-2 με γκολ του Φρόκου στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Ο Ρωμανός ήταν ανώτερος της αντιπάλου του στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα καταφέρνοντας να προηγηθεί στο 14΄ με τον Μεμοτσέλα. Στο 30΄ η Βόνη βρήκε απάντηση με τον Παπακώστα να ισοφαρίζει σε 1-1 στο ντεμπούτο του. Από εκεί και πέρα ο Μυλωνάς ήταν εκείνος που ανέλαβε δράση κάνοντας στο 35΄ το 1-2 για τους φιλοξενούμενους, ενώ στο 70΄ ήταν ο ίδιος παίκτης που διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Στην άλλη αναμέτρηση της ημέρας Χερσόνησος και Δειλινά μας προσέφεραν μια ματσάρα, με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν στο τέλος τη νίκη με 3-2 μετά το γκολ του Φρόκου στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης. Προηγουμένως οι φιλοξενούμενοι είχαν πάρει δις προβάδισμα στο σκορ με τους Μεντουδάκη και Κλίνη, αλλά Φρόκου και Μπερνάρδος είχαν απαντήσεις φέρνοντας το ματς στα ίσα.

Η Μινωϊκή πήρε τη νίκη στα χαρτιά απέναντι στην Τριτωνία η οποία έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.