Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (16/10) στην Α1 ΕΠΣΗ!

Με σπασμένα τα φρένα ο ΠΑΟΚ, επιστροφή στις νίκες για τον ΑΟΤ.

«Βροχή» τα γκολ στις σημερινές αναμετρήσεις για την 4η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ!

Στο Τυμπάκι ο ΑΟΤ επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα επικρατώντας εύκολα 4-0 του ΕΓΟΗ. Τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν ο Παπανδρέου στο 6΄ με κεφαλιά, ο Μεταξάκης σε κενή εστία στο 48΄, ο Φουντουλάκης μετά από ωραία συνεργασία των γηπεδούχων στο 54΄ και ξανά ο Μεταξάκης στο 59΄ πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα.

Στη Χερσόνησο η τοπική ομάδα γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 0-4 από τον Ρωμανό. Ο Μυλωνάς βρήκε εστία σε ακόμα μια αναμέτρηση πετυχαίνοντας δύο γκολ στο 21΄ και στο 50΄, ενώ στον πίνακα των σκόρερ ήταν επίσης και οι Μπαλάφας, Μπιτζανάκης με γκολ στο 56ο και στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης αντίστοιχα.

Ο ΠΑΝΟΜ απέδρασε από το Αρκαλοχώρι επικρατώντας 1-3 του ΟΦΑ. Ήταν στο 35ο λεπτό όταν ο Καουκάκης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με τον Καλαϊτζάκη δέκα λεπτά αργότερα να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας. Στην επανάληψη, Μπορμπουδάκης και Μπιτζανάκης ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 0-4 βρίσκοντας δίχτυα στο 66΄ και στο 80΄ αντίστοιχα.

Με σπασμένα τα φρένα προχωράει στο πρωτάθλημα ο ΠΑΟ Κρουσώνα πετυχαίνοντας νέα νίκη με ευρύ σκορ (1-5) στην έδρα της Μινωϊκής. Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους σημείωσαν οι Κεδριστάκης με χατ-τρικ (15΄, 24΄, 52΄), Πήλιος (17΄) και Σακλαμάκης Σ. (59΄), ενώ το μοναδικό γκολ για τη Μινωϊκή πέτυχε ο Ανδραδάκης στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης.