Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (16/10) στην Α2 ΕΠΣΗ!

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα για Λίντο και Ποσειδώνα, νίκη με ανατροπή ο Κεραυνός.

Στη δική του πρεμιέρα στην Α2 ΕΠΣΗ ο Κεραυνός πήρε σημαντική νίκη με ανατροπή επικρατώντας 4-1 του Μοχού. Ήταν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου όταν οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με τον Ποντίκαλη να κάνει το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε η αντεπίθεση από πλευράς Κεραυνού με τον Ξημεράκη να φέρνει το ματς στα ίσα στο 58΄ και τον Γιακουμάκη στο 78΄ να κάνει την ανατροπή για τους γηπεδούχος. Οι γηπεδούχοι δεν έμειναν στην ανατροπή του σκορ πετυχαίνοντας δύο ακόμα γκολ με τον Αμανάκη στο 86΄ και ξανά τον Γιακουμάκη στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης να διαμορφώνουν το τελικό 4-1.

Το Λίντο έκανε το «δύο στα δύο» στη Νέα Αλικαρνασσό επικρατώντας 0-2 των Νέων Ηροδότου. Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους σημείωσαν ο Καλαϊτζάκης στο 57΄ και ο Μαθιουδάκης στο 46ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Ποσειδώνας έδωσε συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα επικρατώντας εύκολα με 4-0 στην έδρα του απέναντι στον Πήγασο. Τα γκολ των γηπεδούχων σημείωσαν οι Καπιζιώνης (5΄ και 80΄), Μερκουλίδης (56΄) και Μποζατζίδης (70΄).

Οι Νέοι Εργοτέλη πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα επικρατώντας εντός έδρας 3-0 των Κουνάβων. Οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» το ματς στο δεύτερο ημίχρονο με τους Καλαϊτζάκη (57΄) και Σφακιανάκης( 75΄ και 77΄) να πετυχαίνουν τα γκολ της αναμέτρησης.

Στο μοναδικό ματς του Σαββάτου για τον 2ο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ, ο Άγιος Δημήτριος πανηγύρισε το πρώτο του τρίποντο με τον Σχοιναράκη να πετυχαίνει το «χρυσό» γκολ για την ομάδα του στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης.