ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Π.Ο.Α: Φιλική ήττα με 3-0 από τον ΟΦΙ στην Ιεράπετρα!

Καλύτερος ο ΟΦΙ, επικράτησε δίκαια με 3-0 στο «Βουζουνεράκειο».

Ο ΠΟΑ δεν ήταν ανταγωνιστικός στο τελευταίο του φιλικό πριν την έναρξη των επίσημων αναμετρήσεων, γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 από τον ΟΦΙ στο «Βουζουνεράκειο».

Όλα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο για τους γηπεδούχους με τον Λεμονή να ανοίγει το σκορ στο 52΄, ενώ επτά λεπτά μετά ο Μπενίτεθ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα για τους «ασπρόμαυρους». Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Καρδάρης στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης.

Πλέον, η προσοχή όλων στο “πράσινο” στρατόπεδο επικεντρώνεται στο ματς της Κυριακής (24/10) στο Ατσαλένιο με αντίπαλο την Αναγέννηση Ιεράπετρας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΟΦΙ(Στάικος Βεργέτης): Κασωτάκης, Κοντοές, Ντι Λορέντζο, Ζήσης, Κόλιν, Μπλάνκο, Αντερέγκεν, Λεμονής, Μπενίτεθ, Χιμένεθ, Τασουλής

Έπαιξαν και οι: Καραγκιόζης, Ντε Λορέντζι, Καρδάρης, Χιντζίδης, Βουό, Ντεκούλ, Μπατίστα

Π.Ο.Α(Ανέστης Αναστασιάδης): Γιαγκιόζης, Πατινιώτης, Σαβουϊδάκης, Γυαλιτάκης, Αννιτσάκης, Κερμενίδης, Μεϊρέλες Τσιρούδης, Ολιβέιρα, Κοντός, Καϊμακαμούδης

Έπαιξαν και οι: Βοργιάς, Χωματάς, Νίκολι, Σένκα, Χατζηανδρέου, Μασουέρο, Ρουμπάκης