Συνδεθείτε μαζί μας

ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (5/2) στους ομίλους της Α2 & Β ΕΠΣΗ!

Ημέρα γηπεδούχων στον πρώτο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ, επέστρεψαν στις νίκες τα Κανάρια.

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Ημέρα γηπεδούχων ήταν η σημερινή στον πρώτο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ με τους Ποσειδώνα και Κεραυνό να παίρνουν νίκες με ευρύ σκορ επί των Δωριέα και Γιούχτα 2010 αντίστοιχα.

Πιο συγκεκριμένα, στο Λίντο ο Ποσειδώνας επιβλήθηκε με το εμφατικό 4-1 επί του Δωριέα με τους Κοζυράκη (δύο γκολ), Μποζατζίδη και Τζζωρμπατζάκη να βρίσκουν δίχτυα για τους γηπεδούχους, ενώ για την ομάδα του Δωριέα το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Ανδριανάκης στο 62ο λεπτό της αναμέτρησης.

Εμφατική νίκη πήρε και ο Κεραυνός στην εντός έδρας αναμέτρηση απέναντι στον Γιούχτα 2010 επικρατώντας με 5-0! Μπέης, Ξημεράκης (δύο γκολ), Κυτσύκου και Ραπανάκης ήταν εκείνοι που βρέθηκαν στον πίνακα των σκόρερ για τους γηπεδούχους.

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Μία αναμέτρηση στην οποία δεν υπήρξε κάποιος νικητής είχε το σημερινό πρόγραμμα στον δεύτερο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ.

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Μία αναμέτρηση έχει προγραμματιστεί για σήμερα στον πρώτο όμιλο της Β ΕΠΣΗ με τη Δόξα Ηρακλείου να υποδέχεται το Μαρτινέγκο στις 18:30.

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Με μία αναμέτρηση άνοιξε η αυλαία της 11ης αγωνιστικής και στον δεύτερο όμιλο της Β ΕΠΣΗ, με τα Κανάρια να φτάνουν σε μια δύσκολη νίκη με 1-0 απέναντι στον Ραύκο που αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 65΄ και μετά. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος που έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους ήταν ο Κατσαβούνης, με την τα Κανάρια ανέβηκαν (έστω και προσωρινά) στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

 

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Ποσειδώνας – Δωριέας 4-1
[28΄75΄(πεν) Κοζυράκης, 36΄Μποζετζίδης, 85΄Τζωρμπατζάκης / 62΄Ανδριανάκης]

Κεραυνός – Γιούχτας 2010 5-0
(30΄Μπέης, 33΄48΄Ξημεράκης, 37΄Κυτσύκου, 81΄Ραπανάκης)

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Ασήμι – Παλιανή 1-1
(52΄Έντι / 64΄Μπινιχάκης)

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Δόξα Ηρακλείου – Μαρτινέγκο (18:30)

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Κανάρια – Ραύκος 1-0
(65΄Κατσαβούνης)

 

Το πρόγραμμα για αύριο (6/2):

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Πήγασος – Μοχός (15:00)
Γούβες – Νέοι Εργοτέλη (15:00)
Νέοι Ηροδότου – Κουνάβοι (18:30)

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Αετός – Ανωγείων – Τύλισος (15:00)
Αγία Βαρβάρα – Φαιστός (15:00)
Ρούβας – ΟΦΑΜ (15:00)
ΑΟ Καμινίων – Άγιος Δημήτριος (18:30)

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Ελπίδες – ΑΕ Κρητών (11:30)
Ομόνοια Καλλιθέας – Τηγανίτης (11:45)
Δίας – Ηρακλής Νιπιδιτού (αναβλήθηκε)
Γαρίπα – ΠΟΗ (15:00)
Ερμής Ατσαλένιου – Κόροιβος (αναβλήθηκε)

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Νέοι Μοιρών – Κόρακας (11:30)
Δαφνές – Θέρισσος (11:30)
Ροδιά – Μαραθώνας (11:30)
Γόρτυς – Ζαρός (11:30)
Νέοι Αλμυρού – Άλογο Μαλεβιζίου (15:00)


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ